Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ekologicznie i tanio! Nowoczesna transformacja energetyczna placówek oświatowych w gminie Szamotuły

Natalia Nowotna
Natalia Nowotna
Freepik
Urząd Miasta i Gminy Szamotuły stawia na innowacyjność i troskę o środowisko naturalne, prezentując projekt Nowoczesna transformacja energetyczna placówek oświatowych w Gminie Szamotuły.

Projekt "Nowoczesna transformacja energetyczna placówek oświatowych w gminie Szamotuły" ma na celu obniżenie kosztów eksploatacyjnych, zwiększenie efektywności energetycznej i przekształcenie szkół w ekologiczne centra edukacyjne. Projekt Urzędu Miasta i Gminy Szamotuły cieszy się również wsparciem Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Dzięki temu gmina ma szansę na zrealizowanie celów z zakresu transformacji energetycznej.

Zrównoważone Źródła Energii

Częścią tej innowacyjnej inicjatywy jest zastosowanie hybrydowych systemów grzewczo-energetycznych. Samorząd gminny planuje montaż instalacji przyłącza źródła gazu ziemnego, pomp ciepła i wsparcie pracy instalacji panelami fotowoltaicznymi. To oznacza, że placówki oświatowe w Gminie Szamotuły będą korzystać z różnorodnych źródeł energii, co przyczyni się do zrównoważonej i bardziej ekologicznej produkcji energii.

Termomodernizacja placówek oświatowych w gminie Szamotuły

W ramach projektu, Przedszkole nr 1 przeszło termomodernizację ścian zewnętrznych, obejmując izolację pionową ścian fundamentowych, docieplenie ścian piwnic, gruntowanie powierzchni elewacji, docieplenie, otynkowanie i odtworzenie detalu na elewacjach, wykonanie opierzeń, parapetów i orynnowania, oraz malowanie elewacji.

Szkoła Podstawowa nr 3 z kolei przeszła termomodernizację dachu, która zawierała dwustronne wzmocnienie krokwi deskami, wykonanie nowego pokrycia, impregnację konstrukcji preparatami grzybobójczymi i owadobójczymi oraz ognioochronnymi, nowe kominy, ekran zabezpieczający z membrany dachowej, nowe orynnowanie i pokrycie z dachówki ceramicznej, oraz wyprowadzenie wentylacji pomieszczeń szkolnych.

Inwestycja w przyszłość

Przewidywana wartość całej inwestycji wynosi 4.727.000 złotych, z czego 4.254.300 złotych pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. To inwestycja w przyszłość Gminy Szamotuły, która pomoże osiągnąć cele związane z ekologią i efektywnością energetyczną.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szamotuly.naszemiasto.pl Nasze Miasto