Gmina Obrzycko. Wypadek na skrzyżowaniu w Pęckowie [FOTO]

Redakcja
Do poważnie wyglądającego zderzenia doszło w środowy wieczór 14 kwietnia w miejscowości Pęckowo, w gminie Obrzycko.

Na skrzyżowaniu dróg doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, w wyniku czego jeden z samochodów wypadł z drogi i dachował, zatrzymując się w rowie przy jednej z posesji. Całość wyglądała bardzo groźnie.
Na miejscu interweniowali strażacy z OSP Ostroróg oraz Obrzycko, a także z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Szamotułach, pogotowie ratunkowe oraz policja.

W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba. Okazało się jednak, że w wyniku zderzania nie doznała poważniejszych obrażeń ciała.

Jak poinformowała oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach Sandra Chuda, na skrzyżowaniu zderzyły się ze sobą dwa samochody - mazda, którą kierowała 20-letnia mieszkanka Wronek oraz BMW, którym kierował 43-letni mieszkaniec gminy Buk.

- Z policyjnych ustaleń wynikało, iż kierujący samochodem marki BMW, na oznakowanym skrzyżowaniu nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującej mazdą, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Samochód marki Mazda przemieścił się do pobliskiego rowu i „dachował”. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia- oboje byli trzeźwi. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń, więc sprawa została zakwalifikowana jako kolizja drogowa. Po sprawdzeniu osób biorących udział w zdarzeniu w policyjnych systemach okazało się jednak, iż kierujący BMW nie powinien wcale wsiadać za kierownicę samochodu. Mężczyzna posiadał aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi- wyjaśniła policjantka.

W związku z powyższym, wobec 43-latka prowadzone będą dwa postępowania- w sprawie o wykroczenie (spowodowanie kolizji drogowej) oraz w sprawie o przestępstwo (łamanie sądowego zakazu).
Mężczyźnie grozi grzywna, oraz kara więzienia do 5 lat.

Państwowa Inspekcja Pracy skontrolowała małe budowy.

Wideo

Dodaj ogłoszenie