Jarmark Świętego Wawrzyńca w Pniewach [ZDJĘCIA]

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Wiele osób postanowiło spędzić popołudnie w Łazienkach
Wiele osób postanowiło spędzić popołudnie w Łazienkach Jakub Czekała
Udostępnij:
W niedzielne popołudnie w pniewskich Łazienkach o godzinie 16 rozpoczął się Jarmark św. Wawrzyńca. Impreza przyciągnęła wielu mieszkańców miasta i okolic. Nie zabrakło atrakcji kulturalno – rozrywkowych, a wszyscy chętni mogli też zaszczepić się przeciw koronawirusowi w specjalnie do tego zorganizowanym punkcie.

Zanim rozpoczęła się zabawa, to w kościele pod wezwaniem Świętego Wawrzyńca odbyła się odpustowa msza święta. Sumę odpustową o godz. 11.30. odprawił, Słowo Boże wygłosił i procesję eucharystyczną poprowadził ks. Robert Wronowski.

- W swojej homilii ks. Robert przypomniał krótko życie św. Wawrzyńca i podkreślił, że zawsze powinniśmy znaleźć czas na rozmowę i modlitwę z Jezusem.  Po zakończonej Mszy Świętej odbył się przepiękny koncert niespodzianka w wykonaniu Zespołu Grandioso – poinformowano na stronie gminy Pniewy.

O godzinie 15.30 nastąpił wymarsz spod kościoła do Łazienek, gdzie odbywał się Jarmark. Chwilę po godzinie 16 wszystkich powitał burmistrz Pniew Jarosław Przewoźny wespół z Przewodniczącym Rady Miasta Krzysztofem Matuszakiem, którzy życzyli wszystkim udanej zabawy. Na scenie wystąpiła Pniewska Orkiestra Dęta, wręczono nagrody m.in. za najładniejszy ogród na terenie gminy, dla zebranych zaśpiewała Małgorzata Chraplak. Mieszkańców rozśmieszał też kabaret Jurki. Ponadto wystąpił Tomasz Kaczmarek, zespół Familiaris, a gwiazdą wieczoru była Anna Jurksztowicz z zespołem. Ponadto odbywał się turniej siatkówki plażowej, były dmuchańce, zbierano również środki na potrzebujące dzieci. Impreza była bardzo udana.

Nowe obostrzenia od 15 grudnia!

Wideo

Dodaj ogłoszenie