Pniewy. Petycja z brakami formalnymi nie została przyjęta, choć jej temat jest dość ważny

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Zdjęcie ilustracyjne

Wysłano petycję w sprawie budowy progu zwalniającego na ulicy Cisowej
Zdjęcie ilustracyjne Wysłano petycję w sprawie budowy progu zwalniającego na ulicy Cisowej Andrzej Kurzyński/kalisz.naszemiasto.pl
Na początku marca tego roku do pniewskiego magistratu wpłynęła petycja adresowana do burmistrza Pniew Jarosława Przewoźnego.

Autor zwrócił się do szefa gminy o rozważenie budowy na ulicy Cisowej progu zwalniającego. Jak zaznaczył, na ulicy tej kierowcy rozwijają dość duże prędkości, nie zważając na ograniczenia, co powoduje niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu, a także pieszych – w tym dzieci.

-Budowa ta zapewni spokój i bezpieczeństwo, unikniemy też nieszczęśliwych wypadków i konfliktów – napisał autor.

Z upoważnienia burmistrza na petycję, jaka znalazła się w Biuletynie Informacji Publicznej UM Pniewy odpowiedziała sekretarz gminy Justyna Chamczyk. Wskazała ona, jakie wymogi formalne muszą być spełnione, aby petycja została wzniesiona skutecznie. Powinna ona zawierać miejsce zamieszkania lub siedziby podmiotu wnoszącego petycję oraz adres do korespondencji.

I choć pod petycją - jak wskazało - podpisało się wiele osób, to ze względów formalnych nie zostanie rozpatrzona. Autorzy muszą wysłać ją ponownie, eliminując braki.

Problemy kadrowe gastronomii

Wideo

Dodaj ogłoszenie