Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Policjanci drogówki radzą, jak poruszać się na skrzyżowaniu na obwodnicy Wronek. Nagrali film instruktażowy!

Natalia Nowotna
Natalia Nowotna
Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach
Bezpieczeństwo podczas uczestniczenia w ruchu drogowym jest priorytetem, dlatego policjanci drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach instruują, jak poruszać się na skrzyżowaniu, które wprawia w zakłopotanie wielu kierowców. Aby każdy, poruszający się tą trasą, czuł się pewnie na drodze, policjanci nagrali film instruktażowy!

Szamotulska policja otrzymała sygnały od mieszkańców dotyczące problemów z poruszaniem się na skrzyżowaniu obwodnicy Wronek z ulicą Lipową w Nowej Wsi. W odpowiedzi na apele mieszkańców, policjanci drogówki nagrali film instruktażowy, który ma pomóc kierowcom poruszać się bezpiecznie na tym skrzyżowaniu.

W związku z docierającymi do nas sygnałami, iż niektórzy kierujący mają problem z poruszaniem się na skrzyżowaniu obwodnicy Wronek z ul. Lipową w Nowej Wsi, na prośbę lokalnych mediów przygotowaliśmy film instruktażowy - przekazują policjanci.

Zasady poruszania się na skrzyżowaniu na obwodnicy Wronek

Na wspomnianym skrzyżowaniu znajduje się sygnalizacja świetlna z sygnalizatorami S1 i S3 oraz S5 i S6, z których te ostatnie są przeznaczone dla pieszych i rowerzystów. Największy problem może dotyczyć kierujących jadących ulicą Lipową zarówno od strony Nowej Wsi, jak i Samołęża. Szczególną uwagę należy tam zwrócić na skrzyżowanie z sygnalizatorem S1, tak zwanym kolizyjnym.

Cyklem świateł na tym skrzyżowaniu sterują czujniki. Jeżeli do skrzyżowania jednocześnie od strony Nowej Wsi i Samołęża podjadą samochody, mogą jednocześnie mieć światło zielone. W przypadku, gdy z przeciwnego kierunku nie nadjeżdża żaden pojazd, światła nie zmienią się. Dlatego kierujący korzystający ze skrzyżowania zawsze muszą zachować ostrożność - przypominają.

W przypadku sygnalizatorów S1 należy pamiętać o tych zasadach:

  • Gdy jedziesz prosto lub w prawo, to masz pierwszeństwo (ale po skręcie w prawo musisz uważać na pieszych).
  • Gdy jedziesz w lewo, musisz przepuścić pojazdy jadące z przeciwnego kierunku prosto, skręcające w prawo oraz pieszych.

Jadąc obwodnicą Wronek zarówno od strony Marianowa, jak i od strony Smolnicy, kierowcy napotkają na skrzyżowaniu sygnalizator S3, tak zwany bezkolizyjny. W przypadku zielonego światła na tym sygnalizatorze, inni uczestnicy ruchu mają nadany sygnał czerwony, co powinno uniemożliwić wjazd na drogę. Niemniej jednak, dla własnego bezpieczeństwa warto zachować ostrożność również w takiej sytuacji.

W tych sytuacjach, chociaż pali się zielone światło, nie możesz wjechać!

Policja przypomina również o zakazie wjazdu za sygnalizator, nawet jeśli jest on wskazany jako zielony, jeżeli ruch pojazdu mógłby stanowić zagrożenie dla pieszych lub rowerzystów lub gdy opuszczenie skrzyżowania przed zakończeniem sygnału zielonego byłoby niemożliwe ze względu na warunki ruchu.

ZOBACZ TAKŻE:

Bohaterski czyn dzielnicowego po służbie. Sierżant sztabowy ...

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szamotuly.naszemiasto.pl Nasze Miasto