Ponad 300 kajakarzy rywalizowało w Pamiątkowie w XVI Memoriale m. Andrzeja Kulczaka

NOW
Już po raz szesnasty, w minioną sobotę, 26 maja nad jeziorem w Pamiątkowie odbył się Memoriał Andrzeja Kulczaka w Kajakarstwie. Wzięło w nim ponad 300 zawodników nie tylko z Wielkopolski.

Plaża w Pamiątkowie w sobotnie przedpołudnie tętniła życiem dzięki młodym kajakarzom, którzy przybyli na wyścigi aż z 13 klubów, m.in. AZS AWF Poznań, UKS Błyskawica Rokietnica, MOSW Choszczno, KS Energetyk Poznań, UKS Kajak Trzcianka, KTW Kalisz, KS Posnania Poznań, MKK Viking Małowice, Oś AZS Politechnika Poznańska, KS Warta Poznań, UKS Zalew Jerzykowo, UMKS Zryw Wolsztyn.

Odbyło się 35 wyścigów, w których rywalizowało 301 zawodników. W Biegu Memoriałowym K-4 juniorów młodszych na 500 m zwyciężyła osada AZS AWF Poznań, drugie miejsce – zajęła osada KS Poznania Poznań i trzecie - AZS AWF Poznań. W punktacji klubowej zwyciężył KS Posnania POZNAŃ,  drugie miejsce zajął AZS AWF Poznań, a trzecie UMKS Zryw Wolsztyn. Zwycięzcom wręczono puchary ufundowane przez Burmistrza Szamotuł.

Ogólnopolskim Regatom od 10 lat towarzyszą Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Kajakarstwie Turystycznym. W wyścigu rywalizowali amatorzy kajakarstwa, rodzice zawodników, trenerzy oraz miłośnicy turystyki kajakowej. O popularności wyścigów na kajakach turystycznych, świadczy fakt, że już od samego rana zgromadził bardzo dużo publiczności, która niezwykle emocjonalnie dopingowała weteranów.

Zwycięstwo w powiatowych mistrzostwach odniosła osada z Poznania: Karolina Pielin i Tadeusz Kasprzak (KS Posnania), drugie miejsce zdobyli przedstawiciele UKS Pamiątkowo: Natalia Olszewska, i Jarosław Olszewski, a trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy z klubu Zalew Jerzykowo: Grzegorz Koperski i Tomasz Jędroszkowiak.

Ogólnopolskie Regaty Kajakowe są znakomitą promocją naszego regionu, a także popularyzacją kajakarstwa, nie tylko wyczynowego. Nie zawiedli kibice, którzy przybyli nad pamiątkowskie jezioro, aby gorąco dopingować młodych sportowców.. Swoją obecnością, jak co roku, zaszczyciła zawody Maria Kulczak, wdowa po zmarłym trenerze Andrzeju Kulczaku, tym razem w towarzystwie córki, jej męża oraz wnuka.