Potrzebujący mogą liczyć na pomoc z Banku Żywności

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Pixabay
Zbliżają się Święta Wielkanocne, jednak z powodu pandemii większość z nas zapewne nie będzie spotykać się ze swoimi rodzinami, a pozostanie w własnym gospodarstwie domowym.

Postanowiliśmy sprawdzić, co z osobami starszymi i samotnymi. Czy wzorem świąt Bożonarodzeniowych, także i na Wielkanoc nasze Ośrodki Pomocy Społecznej przeprowadzają przedświąteczne zbiórki żywności?

Okazuje się, że w większości gminy, w których funkcjonują Ośrodki Pomocy Społecznej taka zbiórka prowadzona jednak nie będzie. O braku organizacji zbiórki poinformowały nas OPS-y z Pniew, Dusznik, Kaźmierza, Obrzycka i Ostrorogu.

Seniorzy nie pozostają jednak pozostawieni sami sobie. Pewną około świąteczną pomoc otrzymają. Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z Pniewskim Stowarzyszeniem Perspektywa w Pniewach zajmuje się dystrybucją żywności z Wielkopolskiego Banku Żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020. Podobnie jest w Obrzycku, gdzie Ośrodek Pomocy Społecznej zabiega o pozyskanie żywności z Banku Żywności w Poznaniu w ramach POPŻ. Dodatkowo seniorzy mogą skorzystać z pomocy w ramach Programu „Wspieraj Seniora”. W Ostrorogu również od kilkunastu lat trwa współpraca z Bankiem Żywności, a pomoc trafia i do seniorów i do najuboższych rodzin.

Astronauci amatorzy polecieli w kosmos

Wideo

Dodaj ogłoszenie