Sukcesy sportowej młodzieży na Mistrzostwach Polski

Wiktoria Poczekaj
W niedzielę zakończyły się Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce 2020. W gronie medalistów znalazły się też osoby związane z naszym regionem.

Spory sukces na swoim koncie zanotowała pochodząca z Pniew Adrianna Szóstak, zawodniczka OŚ AZS Poznań. W swej koronnej dyscyplinie, trójskoku zajęła pierwsze miejsce, tym samym zdobywając złoty medal i tytuł Halowej Mistrzyni Polski. Adrianna skokiem na 13,46 zdeklasowała rywalki. Drugie miejsce zajęła reprezentująca AZS Łódź, Agnieszka Bednarek, która uzyskała rezultat 12,61. Brązowa medalistka, Natalia Mach z Katowic skoczyła 12,41. Adrianna tym samym pobiła swój osobisty rekord. Do rekordu Polski osiągniętego w 2010 przez Małgorzatę Trybańską jeszcze daleko. Zawodniczka Warszawianki skoczyła wtedy 14,44 przy korzystnym wietrze. To jednak nie wszystko co ma do pokazania zawodniczka z Pniew. Jej kariera dynamicznie się rozwija. Pokazała swą klasę również w skoku w dal. Wywalczyła srebro, po osiągnięciu wyniku 6,19
m. W tych zawodach wystartował również Tymoteusz Zimny. Związanym z Wronkami zawodnik WKS Śląsk Wrocław w finale biegu na 400m zajął trzecie miejsce i brązowy medal Mistrzostw Polski. Zimny był najmłodszym biegaczem na podium. 21-latek, został tym samym najlepszym juniorem w Polsce.
W zawodach niestety nie wystąpił ich ubiegłoroczny triumfator, Piotr Lisek. Po odniesionym urazie Piotr wraca do zdrowia szykując na najważniejsze w tym roku zawody, Letnie Igrzyska Olimpijskie. Odbędą się one w tym roku w Japonii, początek startów 24 lipca.