Szamotulski Klub Karate z kolejnymi sukcesami [ZDJĘCIA]

Magda Prętka
Dobra passa Szamotulskiego Klubu Karate wciąż trwa. W miniony weekend zawodnicy i zawodniczki wywieźli z Dopiewa garść medali

Kolejne sukcesy Szamotulskiego Klubu Karate

Trener Tomasz Wosicki z dumą opowiada o świetnym występie karateków i karateczek z Szamotuł na zawodach w Dopiewie. W sobotę, 5 grudnia rozgrywano tam Turniej Młodych Mistrzów, a także Ogólnopolski Turniej Karate EMPI CUP. Dla szamotulan i szamotulanek udział w obu imprezach okazał się niezwykle udany - do domów wrócili bowiem z garścią medali!

Z Dopiewa wywożą garść medali

Aż 8 krążków wywalczyli najmłodsi adepci oraz adeptki karate, biorący udział w Turnieju Młodych Mistrzów. W konkurencji kata po srebro sięgnęła Nikola Mamet, a brązowy medal zawisnął na szyi Natalii Wodnik. Dominik Milkowski z kolei zwyciężył w konkurencji kihon, zdobywając złoto. Ponadto, srebrne medale w swoich kategoriach wiekowych wywalczyli: Daniel Kwaśny, Zosia Pęczka i Zuzia Emilś, a brązowe Patryk Rychlewski i Witold Michalak.

Poprzeczka została wysoko zawieszona

W Ogólnopolskim Turnieju Karate EMPI CUP natomiast wzięło udział ponad 300 zawodników i zawodniczek z kilkudziesięciu klubów działających w całej Polsce.

- Rywalizacja była bardzo zacięta i stała na wysokim poziomie. Nasi zawodnicy wywalczyli tam 3 medale - informuje trener, Tomasz Wosicki.

W konkurencji kata (kategoria U - 12) kolejny srebrny medal zdobyła Nikola Mamet, po brąz sięgnęła natomiast Helena Grafka. Brązowy krążek wywalczyła ona także w kategorii U- 10.

Wszystkim zawodnikom oraz zawodniczkom serdecznie gratulujemy!