Wronki. Kolejna edycja Samsung River Triathlon Series

OPRAC.:
Jakub Czekała
Trzecia tegoroczna część triathlonu zorganizowana została we Wronkach. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali przepływając wyznaczone odcinki w Warcie, jechali rowerem w kierunku Rzecina, a także biegali po wronieckim bulwarze.

Jak pochwaliła się gmina - we wronieckich zawodach wzięło udział 228 zawodników oraz 12 sztafet.

-Zawodnicy startujący na dystansie 1/8 IM przepłynęli 500m, przejechali na rowerze 22,3 km i przebiegli 5,3 km. Triathloniści z 1/4 IM pokonali dystanse podwójne - przepłynęli 1000 m, przejechali na rowerze 44,6 km oraz przebiegli 10,6 km. Uczestnicy trzyosobowych sztafet mieli nieco ułatwione zadanie – każdy z członków załogi brał udział tylko w jednym z etapów.

W starcie indywidualnym 1/8 IM zwyciężył Igor Siódmiak ze Szczecinka, drugie miejsce zajął Marcin Robakowski z Nowego Tomyśla, trzeci na podium był Adam Kuś z Poznania. Wśród kobiet najlepsza okazała się Natalia Krawczyk z Kalisza, która na mecie wyprzedziła Katarzynę Kaczkowską ze Straszyna i Barbarę Jamrozik-Kapelę z Poznania.

W 1/4 IM na najwyższym stopniu podium stanął Łukasz Kalaszczyński z Płocka, który pokonał Konrada Imianowskiego z Sierakowa i Piotra Klupczyńskiego z Wągrowca. Najszybszą kobietą okazała się Maria Cześnik z Warszawy, drugie miejsce zajęła Monika Wojciechowska z Koła, a trzecie Sara Zimny-Bartkowska ze Strzelec Krajeńskich.

W sztafecie 1/8 IM zwyciężyła drużyna „Tygrysy Triathlonu” w składzie: Katarzyna Kozanecka, Jakub Grodecki i Filip Orłowski. Drugie miejsce zajęli Paulina Wargacka, Sebastian Ratajczak i Norbert Piskorski z „TRI for ME”. Na najniższym stopniu podium stanęli reprezentanci „CS Team”: Adam Kaźmierczak, Krystian Kowalski i Karol Rzepa.

W sztafecie 1/4 IM pierwsi na mecie był „Patopeleton” – Cezary Wincza, Jarosław Sobczyk i Adam Orzechowski, drugie miejsce zajęła „Husaria Team” w składzie: Dominik Sierakowski, Bartosz Nowaczyński i Łukasz Dobkiewicz, a trzecie przypadło w udziale dwóm Mateuszom Młynarczykom i Dariuszowi Wawrzyniakowi z „Pogaczar Team”.