X Szamotuły Samsung Półmaraton. Bieg Rodzinny i przebierańcy na trasie

Magda Prętka
W niedzielę 9 października odbył się X Szamotuły Samsung Półmaraton. Sportową zabawę otworzył Bieg Rodzinny, w którym udział wzięło kilka pokoleń mieszkańców i mieszkanek

X Szamotuły Samsung Półmaraton - Bieg Rodzinny

Aż 134 osoby stanęły na starcie Biegu Rodzinnego rozgrywanego w ramach X Szamotuły Samsung Półmaratonu. Zawodnicy i zawodniczki zmierzyli się z krótkim odcinkiem trasy na dystansie 800 metrów. O rywalizacji nie było mowy - w przypadku tego biegu liczył się przede wszystkim uśmiech i sportowa zabawa.

Świetną atmosferę dodatkowo podkreśliły przebrania, na które postawiły nie tylko dzieci. Dwie osoby, których stroje w sposób szczególny przykuły uwagę organizatorów nagrodzone zostały upominkami. Nagrody czekały także na biegaczy oraz biegaczki, którzy zajęli określone miejsca (do zakończenia biegu pozostały one tajemnicą).

X Szamotuły Samsung Półmaraton. Start biegu głównego - na tr...

Warto dodać, że start Biegu Rodzinnego poprzedziła rozgrzewka z Joanną Tyszyńską, kierującą zespołem Prestige, który działa przy Szkole Podstawowej nr 2 w Szamotułach. Tancerki w specjalnym szpalerze witały uczestników i uczestniczki biegu na mecie.