Fatalny wypadek na drodze z Chojna do Sierakowa. Audi roztrzaskało się na drzewie! [ZDJĘCIA]

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Fatalny początek tygodnia na drogach powiatu szamotulskiego. W poniedziałek przed godziną 14 doszło do wypadku na trasie wojewódzkiej nr 150 między Chojnem, a Sierakowem.

Na miejsce zdarzenia wysłano strażaków z Wronek i Chojna, policję oraz pogotowie ratunkowe. Dodatkowo na miejsce zdarzenia został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Gdy pierwsze służby dotarły na miejsce ich oczom ukazał się przerażający widok. Czarne Audi było dosłownie zawinięte na drzewie.

Jak zrelacjonował mł. ogn. Łukasz Kawka z KP PSP w Szamotułach - jedna osoba poszkodowana została wydobyta z pojazdu przez świadków zdarzenia i znajdowała się pod opieką ratowników ZRM, natomiast dwie osoby poszkodowane znajdowały się uwięzione wewnątrz pojazdu.

- Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu przy użyciu sprzętu hydraulicznego do dwóch osób poszkodowanych, wydobyciu osób z pojazdu, rozłączeniu akumulatora, wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku. Śmierć na miejscu poniósł 29-letni mężczyzna, który siedział na tylnym siedzeniu, pasażerka w ciężkim stanie została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Bydgoszczy, ciężkie obrażenia odniósł kierowca, który trafił do szpitala w Międzychodzie

- wyjaśnił strażak.

Na czas prowadzonych działań ruch na drodze wojewódzkiej nr 150 został wstrzymany - Policja wyznaczyła objazdy, następnie odbywał się wahadłowo.

W sprawie wypadku prowadzone jest śledztwo po nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Szamotułach. Tymczasem dowiedzieliśmy się, że ofiarą śmiertelną wypadku jest 29-letni obywatel Ukrainy.

500 zł podwyżki dla mundurowych.

Wideo

Dodaj ogłoszenie