Futsal - Pniewianie pokonali TPH Polkowice

Mariusz Kaźmierczak
Akademia Futsal Club uczyniła kolejny krok na drodze do obrony tytułu mistrzowskiego w ekstraklasie futsalu. W meczu 18. kolejki pniewianie pokonali TPH Polkowice 4:3 (2:2), ale by osiągnąć sukces musieli się mocno napracować.

Początek był obiecujący, gdyż już w czwartej minucie po dobrej akcji Marcina Stanisławskiego setną bramkę w ekstraklasie zdobył kapitan Bartosz Łeszyk, lecz kilkadziesiąt sekund później gapiostwo w szeregach obronnych gospodarzy wykorzystał Tomasz Urbaniak i było 1:1.

Nie zdeprymowało to podopiecznych Klaudiusza Hirscha, którzy znowu ruszyli do ataków i wkrótce po mierzonym uderzeniu Rafała Franza po raz drugi objęli prowadzenie. Chwilę potem historia mogła się powtórzyć, gdy po strzale Marka Dudki piłka trafiła w słupek. Później dobrą okazję na podwyższenie wyniku miał Łeszyk, jednak świetną interwencją popisał się Michał Długosz, a tuż przed przerwą Urbaniak po raz drugi pokonał Łukasza Błaszczyka.

W drugiej połowie wciąż oglądaliśmy szybkie, interesujące widowisko. Frane Despotović trafił w poprzeczkę, lecz Franz przymierzył celniej i było 3:2. Niestety goście prawie natychmiast wyrównali i licznie zgromadzonych kibiców czekała nerwowa końcówka. W niej decydującą bramkę zdobył Jan Janovski i akademicy mogli dopisać do swojego dorobku cenne trzy punkty.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?