Powstanie obwodnica Szamotuł! WZDW zdradza swoje plany

Jakub Czekała
Jakub Czekała
WZDW
Udostępnij:
Kilka tygodni temu informowaliśmy o zakończeniu prac związanych z budową obwodnicy Wronek. Tak jakże potrzebna inwestycja została sprawnie zrealizowania i już cieszy mieszkańców oraz kierowców. Teraz pojawiła się szansa na kolejną tego typu drogę – tym razem pomagającą rozładować ruch w Szamotułach.

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu pochwalił się, że rozpoczyna prace związane z przyszłą realizacją tej inwestycji.

- Przetarg na opracowanie projektu budowlanego obwodnicy Szamotuł, który w lipcu został zamieszczony na stronie internetowej WZDW w Poznaniu, dotyczy odcinka w ciągu DW 184 Wronki – Ostroróg - Szamotuły – Przeźmierowo (do DW 185) tj. około 12,4 km. Dla odcinka DW 187 – DW 184 Pniewy – Przeźmierowo wyłoniono już wykonawcę na opracowanie projektu budowlanego. Natomiast w ramach środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg będziemy realizować budowę obwodnicy Szamotuł na odcinku DW 187/DW 187 czyli ze wschodu na zachód o długości około 10 km. Inwestycja będzie realizowana tylko przez Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu – poinformował nas Dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu Paweł Katarzyński.

Firmy zainteresowane opracowanie dokumentacji swoje oferty mogą składać do 29 sierpnia tego roku – wówczas nastąpi otwarcie ofert i ich analiza.

Przedmiotem p jest Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania: Budowa obwodnicy Szamotuł w ciągu drogi wojewódzkiej nr 184 Wronki – Ostroróg – Szamotuły – Przeźmierowo składającego się z dwóch odcinków: 1) odcinek I – od ronda na DW nr 184 w miejscowości Piaskowo do ronda na DW 187; 2) odcinek II – od ronda na DW 187 do ronda na DW 185 w m. Gaj Mały.

W obu odcinkach wykonawca musi zdobyć niezbędne materiały. Jest to dokumentacja projektowa, materiały projektowe do uzyskania opinii, uzgodnień, pozwoleń i decyzji wymaganych przepisami szczególnymi, dokumentacja przetargowa, kosztorys inwestorski, mapy zawierające projekty podziału nieruchomości, sporządzone zgodnie z odrębnymi przepisami i przyjęte do państwowego zasobu geodezyjnego a takżę, uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego.

Dopiero, gdy cała dokumentacja będzie przygotowana prawidłowo, rozpocznie się kolejny etap, związany z poszukiwaniem, a następnie wykonawcą całego zadania. Ważne jednak, że pierwszy krok w celu zmniejszenia ruchu kołowego w Szamotułach został postawiony.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Materiały promocyjne partnera

Iran oskarża francuskie służby o organizowanie protestów

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie