Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"I ty masz szansę w gminie Duszniki"

Dawid Kłos
Głównym koordynatorem projektu jest Lech Sadowski.
Głównym koordynatorem projektu jest Lech Sadowski. Dawid Kłos
1049 uczniów (w tym również 22 niepełnosprawnych) korzystać będzie z projektu „I Ty masz szanse w gminie Duszniki”. Ne jego realizację wydanych zostanie ponad 1,6 mln zł. Ani złotówka nie zostanie przeznaczona na ten cel z gminnego budżetu

Projekt będzie realizowany przez szkoły podstawowe w Dusznikach, Grzebienisku i Sędzinku oraz gimnazja w Dusznikach i Grzebienisku w ramach programu Kapitał Ludzki. Projekt ma być realizowany od stycznia 2012 do końca listopada 2013. Wartość projektu wynosi 1 mln 696 tys.400 zł.

- Prace związane z powstaniem i opracowaniem wniosku trwały 4 miesiące. Wniosek został zaaprobowany, a z tego tytułu wszyscy biorący udział w jego powstaniu mają olbrzymią satysfakcje. Pierwotnie realizacja programu miała się rozpocząć już od września, ale ze względu na uwarunkowania - m.in. w oparciu o prawo zamówień publicznych – nie jesteśmy w stanie ruszyć z jego realizacją w tym roku. Mimo przesunięcia terminu wszystkie zawarte w programie wskaźniki i zamierzenia zostaną utrzymane i zrealizowane. To już drugi projekt, który przyjdzie nam realizować – tłumaczy Lech Sadowski, koordynator prac zwianych z powstaniem projektu.

W czasie 23 miesięcy trwania projektu ponad 4, 7 tys. godzin poświęconych będzie na zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze, rozwijające wiedzę i umiejętności oraz na zajęcia świetlicowe. Przez 350 godzin uczniowie realizować będą projekty edukacyjne. Nie zabraknie czasu na zajęcia z doradztwa i opieki psychologiczno – pedagogicznej.

- W ramach zajęć rozwijających zainteresowanie, tradycje i związki kulturowo – historyczne w Wielkopolsce przewidujemy wyjazdy do miejsc historycznych, nie zabraknie wizyt w teatrach ani lekcji historycznych. W ramach zajęć sportowych planujemy zdobycie przez uczniów 130 kat pływackich – objaśnia Lech Sadowski.

Wszystkie zajęcia odbywać się będą systematycznie, w określonych dniach tygodnia w godzinach popołudniowych. Planowane jest dowożenie uczniów do szkół wraz z ich odwozem. Około 46% zajęć przeznaczono na wyrównanie dysproporcji edukacyjnych powstałych w trakcie procesu kształcenia.

W ramach zajęć doradztwa edukacyjno – zawodowego podstawowym celem będzie informowanie uczniów o korzyściach płynących z wyboru dalszego kierunku oraz możliwościach dalszego kształcenia. Będą, zatem warsztaty z doradcą zawodowym, badania predyspozycji zawodowych, wyjazdy do zakładów pracy oraz udział w Targach Edukacyjnych. We wszystkich szkołach przewidziano pogadanki dotyczące równości kobiet i mężczyzn, podziału obowiązków w rodzinie oraz statusu kobiet w społeczeństwie.

Jak widać w ramach projektu każdy uczeń będzie mógł znaleźć interesujące go zajęcia. Aktywne uczestniczenie uczniów w programie na pewno pozwoli na osiągniecie przez nich sukcesów nie tylko w nauce.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: "I ty masz szansę w gminie Duszniki" - Szamotuły Nasze Miasto

Wróć na szamotuly.naszemiasto.pl Nasze Miasto