Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uczniowie poznali pracę funkcjonariuszy policji. Dzień Przedsiębiorczości w Szamotulskiej Komendzie

Natalia Nowotna
Natalia Nowotna
W ramach ogólnopolskiego programu "Dzień Przedsiębiorczości", młodzież z Zespołu Szkół nr 3 w Szamotułach miała okazję bliższego zapoznania się z pracą funkcjonariuszy policji. Jednodniowa praktyka w Komendzie Powiatowej Policji w Szamotułach nie tylko rzuciła światło na codzienne obowiązki stróżów prawa, ale również pozwoliła młodym ludziom zweryfikować swoje wyobrażenia na temat tego zawodu.

Spotkanie funkcjonariuszy policji z młodzieżą z Zespołu Szkół nr 3 w Szamotułach, które odbyło się w ramach Dnia Przedsiębiorczości, miało na celu ułatwienie uczniom planowania ich dalszej drogi zawodowej. Wartościowa wymiana doświadczeń i informacji przyczyniła się do lepszego zrozumienia wymagań stawianych przyszłym policjantom.

Młodzież zobaczyła, jak wygląda praca policjantów

Podczas wizyty w komendzie uczniowie mieli okazję zapoznać się z procesem przyjęcia do służby w Policji, zdobyć wiedzę na temat niezbędnego wykształcenia, umiejętności oraz predyspozycji wymaganych do wykonywania tego wymagającego zawodu.

Młodzież poznała policjantów z pionu prewencji, ruchu drogowego, a także kryminalnego. Nasi goście dowiedzieli się, że najczęściej młodzi policjanci rozpoczynają swoją zawodową przygodę od służby „na pierwszej linii” w pionie prewencji- w bezpośrednim kontakcie z ludźmi - przekazuje Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach.

Jak podkreślają przedstawiciele policji, służba w tej instytucji oferuje nie tylko jednorodne obowiązki, lecz także różnorodne możliwości rozwoju zawodowego.

Już niebawem staną przed wyborem swojej ścieżki zawodowej

Ścieżka kariery w Policji kształtuje się w zależności od indywidualnych predyspozycji, umiejętności, doświadczenia oraz czasem nawet pasji, które znajdują swoje miejsce w różnych obszarach działań służby.

Być może to spotkanie pomogło naszym gościom w podjęciu dalszych decyzji co do planowania swojej przyszłości - dodają policjanci.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Uczniowie poznali pracę funkcjonariuszy policji. Dzień Przed...

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szamotuly.naszemiasto.pl Nasze Miasto