18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szamotulanie w muzycznej podróży z tangiem dookoła świata!

Magda Prętka
W ramach XVI Spotkań Zespołów Chóralnych „Świat Wacława z Szamotuł” organizowanych przez Fundację Kultury Zamek Górków, w minioną niedzielę odbył się koncert tria Taklamakan

Zapowiadając niedzielny koncert w Muzeum Zamek Górków w Szamotułach, który odbywał się pod tytułem „Tangonalia – z tangiem na salonach”, Piotr Paupa dziękował przybyłym za chęć uczestnictwa w koncercie mimo chłodnego i nieco już ponurego jesiennego klimatu. W owym podziękowaniu kryła się zapewne nadzieja, iż koncert stanie się nie tylko miłym akcentem kończącym tydzień i zarazem rozpoczynającym kolejny, ale i przekonanie, że wydarzenie to dostarczy słuchaczom wyjątkowej energii, dużo muzycznego optymizmu i przeniesie ich w cieplejsze części globu oferując tym samym niezwykłe doznania artystyczne.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: FELIETON MAGDY PRĘTKIEJ

Osoby, które choć na koncert tria Taklamakan się wybierały, ale z różnych względów nie wzięły w nim udziału, z całą pewnością mają czego żałować. Forma wydarzenia opierająca się nie tylko na prezentacji poszczególnych utworów, ale i ciekawych, momentami bardzo humorystycznych opowieści o Astorze Piazzolli – twórcy tanga argentyńskiego sprawiła, że koncert nabrał charakteru gawędziarskiej podróży z tangiem po całej kuli ziemskiej.

Trio Taklamakan w składzie: Jan Romanowski (skrzypce), Andrzej Trzeciak (wiolonczela) i Michał Karasiewicz (fortepian) przedstawiło słuchaczom szereg rozmaitych kompozycji w stylu tango powstających od końca XIX wieku na świecie. Jak tłumaczył bowiem Andrzej Trzeciak, który urozmaicał muzyczne spotkanie z szamotulanami opowieściami nie tylko o Piazzolli, ale i innych twórcach tanga – większość osób kojarzy owe kompozycje z tangiem argentyńskim podczas, gdy tak naprawdę forma ta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem rozmaitych kompozytorów na całym świecie. Tanga powstawały bowiem również w Europie, w tym m.in. w Danii i Francji, ale i w Stanach Zjednoczonych.

Więcej na ten temat w "Dniu Szamotulskim"

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szamotuly.naszemiasto.pl Nasze Miasto