V Rajd Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Szamotułach

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Popularyzacja działalności Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w mieście i gminie Szamotuły, pogłębianie wiedzy o pożarnictwie, ale także poznawanie historii regionu, poprawa sprawności fizycznej, a przede wszystkim dobra zabawa przyświecały organizacji Gminnego Rajdu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Wydarzenie, które Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Szamotułach zorganizował w sobotę 13 maja, odbyło się już po raz piaty.

Jak poinformował nas Sekretarz Zarządu Miejsko Gminnego ZOSP w Szamotułach
Druh Józef Poradzisz, w rajdzie udział wzięło ponad 70 uczestników reprezentujących 8 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Drużyny wystawiły: Ochotnicza Straż Pożarna w Baborowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Brodziszewie, Ochotnicza Straż Pożarna w Jastrowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Koźlu, Ochotnicza Straż Pożarna w Otorowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Pamiątkowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Przecławiu, Ochotnicza Straż Pożarna w Szamotułach.

- Trasa Rajdu wiodła od parkingu rowerowego przed lasem za Kępą, przez
znane miejsca w Szamotułach i zakończyła się w Parku Muzeum Zamek Górków. W czasie Rajdu uczestnicy brali udział w ocenianych konkurencjach i konkursach: rzut rzutką ratowniczą do celu, rozpoznawanie sprzętu strażackiego będącego wyposażeniem wozów bojowych, rzut piłeczką tenisową do wiadra 10l z odległości 5 m, rzut lotkami do tarczy, zadanie medyczne – Pierwsza pomoc, musztra drużyn na Rynku, wykonanie węzłów ratowniczych, zbudowanie linii gaśniczej, czy test wiedzy pożarniczej – wylicza sekretarz.

Jak dodaje, dodatkową niespodzianką dla uczestników były elementy gry terenowej lokalizacji ciekawych miejsc na terenie Miasta Szamotuły związanych z historią i patriotyzmem Szamotuł.

V Rajd Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Szamotułach

Na mecie podsumowano wyniki. Zwycięzcami Rajdu została Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Brodziszewo przed OSP Szamotuły i OSP Baborowo.

Zwycięskim Drużynom Zastępca Burmistrza MiG Szamotuły Dariusz Wachowiak wręczył dyplomy i puchary a pozostałym drużynom Dyplomy uczestnictwa. Każdy uczestnik otrzymał Mapę Szamotuł oraz kiełbaskę z grilla. Chętni zostali zapoznani z eksponatami Muzeum Zamek Górków.

Organizatorzy dziękują Władzom miejskim i powiatowym oraz Dyrekcji Muzeum Zamek Górków za umożliwienie przeprowadzania Rajdu oraz zwiedzenia Muzeum.

Strefa Biznesu: Takie plany mają pracodawcy. Co czeka rynek pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szamotuly.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie