W ubiegłym tygodniu, 27 maja dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Ostrorogu na ul. Kolejowej. Na miejsce wysłał policjantów z szamotulskiej drogówki. Funkcjonariusze ustalili uczestników oraz świadków zdarzenia.
- Po pierwszych rozpytaniach na miejscu okazało się, iż 50-letnia mieszkanka Ostroroga, która kierowała samochodem marki Ford Fiesta, uderzyła w poruszającego się wzdłuż jezdni trzyletniego chłopca. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującej- kobieta była trzeźwa. Chłopiec został przetransportowany do szpitala, a obrażenia, których doznał zakwalifikowały sprawę jako wypadek drogowy – informuje starsza aspirant Sanda Chuda z KPP w Szamotułach.
Szczegółowe przyczyny oraz okoliczności wypadku wyjaśniają dochodzeniowcy z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach. Warto jednak dodać, że do zdarzenia doszło w strefie zamieszkania, w której to obowiązują inne przepisy niż na zwykłej drodze publicznej.
Przypominamy:
• W strefie zamieszkania pieszy może poruszać się całą szerokością drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem;
• Dopuszczalna prędkość pojazdu w strefie zamieszkania, to 20 km/h;
• Wewnątrz strefy wszystkie skrzyżowania są równorzędne;
• W strefie zamieszkania dziecko do lat 7 może korzystać z drogi bez opieki osoby starszej;
• Wyjazd ze strefy zamieszkania jest traktowany jako włączenie się do ruchu;
- Aby poruszanie się po drodze było bezpieczne dla każdego uczestnika ruchu, apelujemy o zachowanie rozwagi zarówno do kierujących pojazdami jak i do pieszych – kończy policjantka.
Tymczasem 1 czerwca doszło do kolejnego wypadku.
Tym razem we Wronkach. Przed godziną 9 strażacy z OSP Wronki i Amica Wronki, a także pogotowie ratunkowe i policja udały się do zderzenia z udziałem samochodu osobowego i sportowego motocykla.
Do kolizji doszło na skrzyżowaniu ul. Al. Wyzwolenia i ul. Granicznej we Wronkach. Na szczęście uczestnicy zdarzenia nie doznali poważniejszych obrażeń.
W kamienicy zarwał się balkon, jest ofiara śmiertelna
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?