18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

20 lat z folklorem. Koncert jubileuszowy Zespołu Folklorystycznego "Marynia" za nami [FOTO]

Paulina Śliwa
Paulina Śliwa
Jubileusz "20 lat z folklorem" we Wronkach
Jubileusz "20 lat z folklorem" we Wronkach Paulina Śliwa
W sobotni wieczór we Wronieckim Ośrodku Kultury odbył się Koncert Jubileuszowy Zespołu Folklorystycznego "Marynia". Świętowano 20 lat z folklorem i 50 lat pracy pedagoga i opiekuna zespołu - Letanii Gromadzińskiej.

Jubileusz - 20 lat z folklorem - stał się jednocześnie okazją do podsumowania pracy opiekuna zespołu "Marynia" - Letanii Gromadzińskiej. Zasłużonej pedagog nadano odznakę honorową za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego za wybitne osiągnięcia w wieloletniej pracy pedagoga i opiekuna zespołu Marynia. Odznakę wręczył reprezentant samorządu Woj. Wielkopolskiego Bartosz Dziewiałtowski-Gintowt. Obecni na sali goście, przyjaciele zespołu i przedstawiciele władz miasta zaśpiewali również "Sto lat" L. Gromadzińskiej. Nadaniu odznaczenia towarzyszyły natomiast gromkie i długie brawa.

Zanim na scenie zaprezentował się zespół "Marynia", dokonano podsumowania sezonu artystycznego 2012/2013. Był on dla "Maryni" bardzo pracowity. We wrześniu ub. roku rozpoczęto regularne próby, na których stopniowo i skutecznie podnoszono poziom techniczny i artystyczny zespołu. Dzięki wsparciu WOK-u, fundacji "Amicis" i innych darczyńców wzbogacono garderobę zespołu. Ostatni tydzień sierpnia zespół spędził na zgrupowaniu, na którym przygotowywano się do koncertu jubileuszowego.

Publiczności, która wypełniła odświeżoną salę WOK-u po brzegi, zespół przedstawił bogaty program artystyczny. Rozpoczęto od poloneza (do którego włączyli się też rodzice tancerzy), tańczono krakowiaka, polkę, oberka, tańce polskie w formie towarzyskiej. Były również tańce i przyśpiewki z okolic Szamotuł, kujawiak z oberkiem, zabawy i tańce z Regionu Kozła, tańce kaszubskie, tańce i przyśpiewki Ziemi Lubelskiej. Widzowie mieli okazję podziwiać też śpiew utalentowanych wronczan. Występom przyglądali się członkowie Komisji Ekspertów, wytypowani przez polską sekcję Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych Festiwali i Sztuki Ludowej. Na koniec tej podniosłej uroczystości na scenie zaprezentowali się wszyscy obecni wykonawcy, kapela oraz kierownik zespołu i instruktorJan Galasiński wraz instruktorem Hanną Jaworską.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szamotuly.naszemiasto.pl Nasze Miasto