Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

8. Festiwal Wychowanie przez teatr. Podsumowanie tegorocznej edycji wydarzenia o tematyce zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży

Natalia Nowotna
Natalia Nowotna
SzOK Szamotulski Ośrodek Kultury
W czwartek, 14 grudnia w Szamotułach odbyła się 8. edycja festiwalu "Wychowanie przez Teatr" o statuetkę Otwartej dłoni, poświęcona twórczej resocjalizacji i propagowaniu pozytywnych form spędzania czasu wolnego. Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się pod hasłem "Psycho(nie)MOC" w tematyce zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz problemów, z jakimi często się zmagają.

Wydarzenie zorganizowano we współpracy Szamotulskiego Ośrodka Kultury oraz II Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej w Szamotułach. Celem festiwalu było nie tylko umożliwienie podopiecznym placówek artystycznej ekspresji, ale także skierowanie spojrzenia społeczności na kwestie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

W tym roku udział w festiwalu wzięły dwa zespoły z Szamotuł - "OK Szamotuły" z Ośrodka Kuratorskiego nr 1 przy Sądzie Rejonowym oraz "ANIOŁY" ze Świetlicy Środowiskowej "Anioły" przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Szamotułach wraz z Szamotulską Grupą PaT ze Szkoły Podstawowej nr 2. W festiwalu gościnnie wystąpiła również grupa "Jedyneczki" ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzychodzie pod opieką Anny Karge.

Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży na pierwszym miejscu!

Głównym tematem i hasłem przeglądu była "Psycho(nie)MOC", co znalazło odzwierciedlenie w spektaklach, poruszających kwestie psychicznego dojrzewania i zdrowia emocjonalnego oraz problemów, emocji i napięć, z jakim często zmagają się młode osoby.

Uroczyste otwarcie festiwalu poprowadzili Wojciech Mroczkowski, prezes Zarządu Wielkopolskiego Stowarzyszenia Kuratorów Sądowych Sądu Okręgowego w Poznaniu, oraz starosta Powiatu Szamotulskiego Beata Hanyżak. Wśród gości zabrali głos także Andrzej Stefański, przedstawiciel Rzecznika Praw Obywatelskich z Warszawy, dr Ewelina Silecka z Wydziału Studiów Edukacyjnych, Zakład Resocjalizacji UAM w Poznaniu oraz Jolanta Kucharzak, przedstawicielka Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu.

Organizatorami wydarzenia był Szamotulski Ośrodek Kultury oraz II Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej przy Sądzie Rejonowym w Szamotułach. Patronat honorowy nad festiwalem objęli Prezes Sądu Okręgowego w Poznaniu, Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu - Zakład Resocjalizacji, Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły, Wielkopolskie Stowarzyszenie Kuratorów Sądowych w Poznaniu oraz Fundacja "Odnaleziona Bajka" w Szamotułach.

Festiwal nie tylko propagował pozytywne spędzanie czasu i rozwój artystyczny młodych osób, ale także skierował uwagę na ważne aspekty zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szamotuly.naszemiasto.pl Nasze Miasto