Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dwie pętle dla rowerzystów

Norbert Woźniak
r.szamotuly.pl
Lato w pełni. Jeśli akurat spędzamy wakacje w domu, jesteśmy już po urlopie lub planujemy wyjazd po sezonie, warto pomyśleć o aktywnym wypoczynku. Z myślą o miłośnikach dwóch kółek powstała specjalna strona internetowa. Znajdziemy na niej dwie propozycje tras, które warto przejechać.

Lato to idealny czas na rowerowe wycieczki. Ziemia Szamo-tulska obfituje w miejsca, które warto zobaczyć. Na stronie internetowej r.szamotuly.pl znajdziemy ciekawą propozycję dla amatorów jazdy na rowerze. Znajdują się tam mapy z wyznaczonymi trasami liczącymi po kilkadziesiąt kilometrów. Można tam też obejrzeć zdjęcia i filmy. Są też informacje o tym, co warto zobaczyć podczas przejażdżki. Obecnie stworzono dwie trasy - Szamotulską Pętlę Wschodnią i Szamotulską Pętlę Zachodnią.

Pętla wschodnia

Szamotulska Pętla Wschodnia liczy 43 km długości. Większość tej trasy poprowadzi rowerzystów po asfaltowych i gruntowych drogach o stosunkowo niewielkim ruchu w dwóch gminach - Sza-motuły i Oborniki.

Trasa nie została oznakowana. Odcinki między Objezierzem i Chrustowem oraz Sławienkiem i Piotrkówkiem wiodą przez nieutwardzoną leśną drogę.

Cykliści pojadą wśród malowniczych pól i łąk oraz lasem. Będą też mijać zabudowania wiejskie.

Trasa nie jest zbyt wymagająca. Nie ma tam stromych podjazdów. Wzniesienia są niewielkie. Ich wysokość waha się na całej długości pomiędzy 40 a 90 m nad poziomem morza.

Szamotulska Pętla Wschodnia nie jest wymagająca. Ta pętla nadaje się zarówno dla osób poruszających się rowerem turystycznym lub górskim. Cykliści znajdą tam odpowiednie miejsce na postój i krótki odpoczynek.

Poradzą sobie na niej zarówno osoby regularnie jeżdżące jednośladem, jak i początkujący rowerzyści.

Dzieci w wieku do 12 lat mogą mieć problem z przejechaniem całego dystansu.

Szamotulska Pętla Zachodnia

Szamotulska Pętla Zachodnia jest nieco dłuższa. Jej długość to 45 km. W większości prowadzi drogami asfaltowymi gminy Sza-motuły i Ostroróg.

Stosunkowo dużą odległość rowerzyści będą musieli pokonać leśnymi i polnymi ścieżkami pomiędzy Brodziszewem a Koźlem, przed Wielonkiem oraz między Ostrorogiem a Gałowem.

Ta trasa także nie została jeszcze oznakowana i również nie znajdziemy na niej stromych podjazdów. Różnica wzniesień jest niewielka. Na całej długości trasy waha się pomiędzy 60 a 100 m n.p.m.

Na pętli zachodniej sprawdzi się zarówno rower górski, jak i turystyczny.

Tutaj trasa też nie jest wymagająca. Poradzą sobie na niej zarówno wytrawni cykliści, jak i początkujący rowerzyści. Dzieci w wieku do 12 roku życia, które wcześniej nie próbowały swoich sił na trasach o podobnej długości, mogą jednak mieć problem z jej przejechaniem.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Policja podsumowała majówkę na polskich drogach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szamotuly.naszemiasto.pl Nasze Miasto