"Gramy dla Jurka" niosło się w Pniewach! Bieg, morsowanie, atrakcje podczas 29 Finału WOŚP [ZDJĘCIA]

Jakub Czekała
Jakub Czekała
29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Powiat szamotulski tradycyjnie zagrał z WOŚP. Sportowe atrakcje przygotowano w Pniewach.

Już po godzinie 10 na terenie pniewskich Łazienek zaczęły się pieczołowite przygotowania do dwóch ciekawych wydarzeń o charakterze sportowym. Ze względu na pandemią koronawirusa i związanymi z nią obostrzeniami nie można było przeprowadzić tradycyjnej imprezy w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pniewach. Nie było też żadnych koncertów, czy inny występów o charakterze rozrywkowym. Postawiono na sport.

Pierwszą z niedzielnych atrakcji był bieg po mieście, jednak bieg tylko z nazwy, bo warto tu zaznaczyć, że sposób poruszania się był dowolny - można było biec, iść z kijkami albo bez nich. Organizatorzy dopuszczali nawet możliwość przejażdżki rowerem. Ważne - by wykonywać aktywność fizyczną, a tym samym kręcić kilometry dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dla tych z kolei, którzy lubią kąpiele w lodowatej wodzie przygotowano morsowowanie. Tuż przed godziną 12 kilkadziesiąt osób weszło do pniewskiego jeziora. Odpalono też race. Ponadto czas wypełniały licytacje, a dla wszystkich miłośników aktywnego spędzania niedzieli przygotowano pyszną grochówkę.

- Podziwiam tych naszych morsów. Trzeba mieć wiele odwagi, by się przełamać i wejść do tej lodowatej wody. Ja bym nie potrafił się przemóc i spróbować, choć to podobno dla zdrowia dobre - usłyszeliśmy.

Ponadto w całym mieście kwestowali wolontariusze. Przygotowano również wirtualne studio, a w Internecie trwajły licytacje. Zobaczyć je możecie - KLIKNIJ TUTAJ!

We wtorkowy wieczór sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pniewach wstępnie podsumował tegoroczny finał. Okazało się, że mimo braku tradycyjnej imprezy finałowej, mieszkańcy okazali się szczodrzy.

Oto wyniki orkiestrowej niedzieli:

1. Kwota z puszek wolontariuszy, puszek stacjonarnych i terminala: 47.864,14 zł
2. e-Skarbonka: 2.545 zł
3. Licytacje (stan na 2 lutego o godz. 15:00) : 20.865 zł
4. Potwierdzone wpłaty na konto: 920 zł.

Dodajmy, że część internetowych licytacji jeszcze się nie skończyła.

Coraz więcej cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczeń

Wideo

Dodaj ogłoszenie