Kaźmierz. Można składać podpisy pod protestem w sprawie drastycznych cen gazu

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Pixabay
W najbliższy wtorek 19 października w Tarnowie Podgórnym odbędzie się spotkanie wszystkich wójtów i burmistrzów gmin na których terenie działa spółka G.EN. GAZ ENERGIA w ramach Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjnego.

To odzew lokalnych samorządów na drastyczne podwyżki cen gazu, o jakich pod koniec września poinformowała spółka.

- Jesteśmy zszokowani tymi podwyżkami – mówił nam już w poprzednim tygodniu wójt Kaźmierza Zenon Gałka. - Obecnie prowadzimy działania na dwóch płaszczyznach. Pierwsza związana jest z akcją zbierania podpisów pod petycjami – zarówno wśród mieszkańców naszej gminy, jak i innych gmin dotkniętych tym problemem, by pokazać, jak wiele osób jest niezadowolonych z podwyżek. Ponadto wespół z innymi gminami chcemy przygotować protest w tej sprawie – mówił nam.

Wspólne spotkanie szefów gmin będzie drugim etapem walki o korzystniejsze ceny za gaz, pierwszy etap działań rozpoczął się już w poniedziałek 11 października. Wówczas wójt Zenon Gałka poinformował:

- Drodzy Mieszkańcy, nie możemy być obojętni wobec drastycznych podwyżek cen gazu, które nas dotknęły. Obecnie analizujemy wyjaśnienia przekazane w tej sprawie przez firmę G.EN. Gaz Energia. Jednocześnie łącząc siły z innymi gminami przygotowujemy pisma do odpowiednich instytucji. Już dziś udostępniamy formularze do składania podpisów w sprawie sprzeciwu wobec podwyżek cen gazu! - wskazywał.

Formularze, na których można złożyć swój podpis będą dostępne:

• w Urzędzie Gminy w Kaźmierzu, ul. Szamotulska 20, 64-530 Kaźmierz,

• w Bibliotece i Centrum Kultury w Kaźmierzu, ul. Nowowiejska 15, 64-530 Kaźmierz,

• u sołtysów w każdym sołectwie naszej gminy,

• a także na naszej stronie internetowej do samodzielnego pobrania - KLIKNIJ TUTAJ (PDF, 430 KB).

Wypełnione formularza należy składać w Urzędzie Gminy w Kaźmierzu.

Podobne komunikaty pojawiły się na stronach innych gmin, które dotknęła gigantyczna podwyżka cen gazu. Poinformujemy również, jakie decyzje zapadną 19 października.

Tymczasem przypominamy o tym, jak G.EN. GAZ ENERGIA tłumaczy podwyżkę cen gazu.

Ćwiczenia WOT w pasie przygranicznym z Białorusią

Wideo

Dodaj ogłoszenie