Nasza Loteria

Kolejne miliony na rozwój szamotulskiego szpitala

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Ponad 14 milionów złotych otrzymał właśnie Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szamotułach. To wynik ministerialnego konkursu wspierającego finansowo szpitalne oddziały ratunkowe (SOR) ze środków Funduszu Medycznego.

Jak wyjaśniono - placówki medyczne prowadzone przez powiaty otrzymają duże fundusze na przebudowy i modernizacje SOR, a także doposażenie oraz wsparcie pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR.

Szpital Powiatowy w Szamotułach otrzymał 14 241 000,00 zł na realizację projektu, którego celem jest podniesienie jakości i dostępnych świadczeń w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Zakres tej inwestycji obejmuje m.in.:

• przebudowę, adaptację i modernizację oddziału SOR oraz pracowni diagnostycznych (Endoskopii, RTG oraz Laboratorium), poprzez modernizację i przebudowę wiaty i podjazdu dla karetek czy adaptację i przebudowę pomieszczeń na potrzeby Laboratorium i Endoskopii,

• doposażenie SOR w sprzęt medyczny, m.in. aparaty RTG i USG, defibrylator czy wózek anestezjologiczny,

• doposażenie pracowni Endoskopii - gastroskop, kolonoskop, bronchoskop,

• doposażenie Pracowni Tomografii Komputerowej poprzez zakup wstrzykiwacza kontrastu.

A to nie wszystko, bo dodatkowo już wkrótce szpital otrzyma wsparcie z Funduszu Medycznego oraz niezbędny sprzęt medyczny o wartości około 1 800 000 zł, z przeznaczeniem dla zespołów ratownictwa medycznego.

Symboliczny czek przekazano w miniony piątek, a w wydarzeniu wzięli udział: Michał Zieliński Wojewoda Wielkopolski, Beata Hanyżak Starosta Szamotulski, Rafał Zimny Wicestarosta Szamotulski oraz Szymon Anioł Wicedyrektor SP ZOZ-u.

od 16 lat
Wideo

W jakim kierunku powinna się zmieniać UE?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szamotuly.naszemiasto.pl Nasze Miasto