Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Na budynku gminy w Kaźmierzu zamontowano defibrylator. Używanie go jest bardzo proste, a może uratować życie!

Natalia Nowotna
Natalia Nowotna
Na budynku gminy w Kaźmierzu zamontowano defibrylator AED. Prostota korzystania z urządzenia i jego umiejscowienie przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców Kaźmierza. W nagłych sytuacjach, akcję ratunkową podjąć będzie mógł każdy, a to właśnie pierwsze minuty często decydują o szansach na przeżycie poszkodowanego.

W piątek, 1 marca, Gmina Kaźmierz postawiła istotny krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa swoich mieszkańców, poprzez montaż pierwszego defibrylatora AED w przestrzeni publicznej. Zgodę na przekazanie środków z budżetu na zakup defibrylatora wydała Rada Gminy Kaźmierz, a Wójt błyskawiczną podjął decyzję o wydatkowaniu środków na ten cel.

Urządzenie, zakupione od japońskiej firmy NIHON KOHDEN, zainstalowano na budynku gminy przy posterunku Policji.

Defibrylator AED - co to jest?

Defibrylator AED (Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny) to urządzenie medyczne, które może być wykorzystane w przypadku nagłego zatrzymania akcji serca. Działa poprzez dostarczenie odpowiedniego impulsu elektrycznego, który ma na celu przywrócenie regularnego rytmu pracy serca u osoby poszkodowanej.

Szybka interwencja przy użyciu defibrylatora AED może znacząco zwiększyć szanse na przeżycie poszkodowanego. Po czterech minutach od zatrzymania krążenia mózg zaczyna ulegać trwałym uszkodzeniom, dlatego niezwykle istotne jest natychmiastowe rozpoczęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz użycie defibrylatora w ciągu trzech do pięciu minut od wystąpienia zatrzymania krążenia.

Działanie jest bardzo proste! Najważniejsze jest to, iż po otwarciu opakowania, w którym się znajduje AED urządzenie samo nam mówi co należy zrobić. Wystarczy słuchać i wykonywać poleceń. Podsumowując, nie bójmy się, pomagajmy, ratujmy, bo nie wiemy kto i kiedy będzie potrzebował pomocy, a dzięki naszemu defibrylatorowi AED będzie ta pomoc skuteczniejsza - przekazuje Pierwszy Ratownik dh Paweł Góralczyk.

ZOBACZ TAKŻE:

W Zespole Szkół w Obrzycku został zamontowany defibrylator A...

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szamotuly.naszemiasto.pl Nasze Miasto