Powiatowe Centrum Lekkoatletyczne w Szamotułach doczeka się przebudowy. Finał prac zaplanowano na wrzesień

Jakub Czekała
Jakub Czekała
mat. Pracowni Architektonicznej "Między Kreskami" w Szamotuły
Zakończyła się procedura przetargowa związana z modernizacją bazy sportowej przy Alei Jana Pawła II w Szamotułach. Powiatowe Centrum Lekkoatletyczne czeka wielka przebudowa. Zadanie kosztować będzie blisko 4,3 mln zł.

Umowa została podpisana
W środę 19 kwietnia Justyna Szaniawska-Budaj - dyrektorka I Liceum Ogólnokształcącego w Szamotułach podpisała umowę z firmą Chojnaccy sp. z o. o. z Wrocławia oraz inspektorem nadzoru Zbigniewem Wleklakiem na realizację zadania pn. " Rozbudowa i przebudowa Powiatowego Centrum Lekkoatletycznego w Szamotułach” (od ubiegłego roku liceum sprawuje pieczę nad obiektem). Prace powinny niebawem się rozpocząć. Ich finał wstępnie zaplanowano na połowę września br.

Z uwagi na prężny rozwój lekkoatletyki w mieście i regionie, Powiat Szamotulski już w 2022’ ubiegał się o wsparcie zewnętrzne na remont i rozbudowę kompleksu. To zakończyło się sukcesem. Z Rządowego Funduszu Polski Ład samorząd otrzymał wysokie dofinansowanie w wysokości 4 mln 47 tys. 745,50 zł. Całość natomiast kosztować ma 4 mln 257 tys. 748, 78 zł (kwota po przetargu).

Powiatowe Centrum Lekkoatletyczne w Szamotułach doczeka się ...

Inwestycja realizowana będzie z rozmachem. Przewiduje m.in. wykonanie nowej nawierzchni bieżni wraz z aparaturą pomiarową oraz nawierzchni trawiastej. Na terenie centrum powstanie także skocznia do skoku w dal i skoku wzwyż. Dzięki zaplanowanym rzutniom dzieci i młodzież będą mogli trenować i rywalizować w rzutach dyskiem i młotem oraz pchnięciu kulą.

Zadanie obejmuje ponadto remont nawierzchni istniejącej rzutni do rzutu oszczepem i rozbiegu skoku wzwyż. Na obiekcie pojawią się 2 nowe, zadaszone trybuny (każda na ok. 100 osób), a obecna zostanie przebudowana. Stanie tu budynek magazynowy, autonomiczna toaleta i 4 maszty oświetleniowe. Cały kompleks znajdzie się zaś pod czujnym okiem kamer.

Warto zaznaczyć, że z obiektu przy Alei Jana Pawła II korzystają nie tylko zawodnicy i zawodniczki działającego przy liceum klubu lekkoatletycznego „Baszta”, ale i młodzież z ogólniaka oraz sąsiedniego Zespołu Szkół nr 3. Od lat rozgrywane są tu powiatowe finały „Czwartków Lekkoatletycznych”, przed pandemią odbywały się też igrzyska osób niepełnosprawnych.

Strefa Biznesu: Takie plany mają pracodawcy. Co czeka rynek pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szamotuly.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie