Szamotulscy kryminalni zatrzymali złodziei i paserów. Zlikwidowali też 2 dziuple samochodowe [FOTO]

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Niepozorne w pierwszej chwili zgłoszenie o włamaniu pozwoliło policjantom zlikwidować dziuple samochodowe.

Jak poinformowała oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach Sandra Chuda, funkcjonariusze rozpoczęli działania w związku z kradzieżą telewizora, kluczyków i finalnie także samochodu marki Honda Accord, do którego pasowały kluczyki. Do zdarzenia doszło w jednym z szamotulskich hoteli. Działania operacyjne pozwoliły szybko ustalić sprawców.

- Było to małżeństwo bez stałego miejsca zamieszkania. Na podstawie działań operacyjnych, policjanci ustalili jednak, gdzie przebywali. Para została zatrzymana na terenie Wronek w dniu 22 lutego – wyjaśnia policjantka.
 
Nie był to jednak koniec, bo przy zatrzymanych nie było ani telewizora, ani – przede wszystkim samochodu. Szukając wozu szamotulscy kryminalni trafili na teren gminy Krzyż Wielkopolski w sąsiednim powiecie czarnkowsko – trzcianeckim.

- W otwartej szopie, kryminalni zastali dwóch mieszkańców gminy Krzyż Wielkopolski, którzy zostali zaskoczeni na cięciu pojazdu szlifierkami. Okazało się, iż była to skradziona w Szamotułach honda accord.  Na miejscu policjanci odnaleźli też skradziony w Szamotułach telewizor. Na terenie posesji, funkcjonariusze zabezpieczyli też m. in. części od innego pojazdu, zintegrowany sprzęt elektroniczny służący do diagnostyki pojazdów. Zarówno dwaj mężczyźni, jak i właściciel „dziupli” zostali zatrzymani – dodaje policjantka.

Okazało się też, że mężczyźni posiadali kolejną dziuplę na terenie tej samej gminy. Tam policjanci zabezpieczyli elementy Volkswagena i Mercedesa, samochód marki BMW  dwa motocykle oraz przyczepkę służącą do transportu łodzi.

Na miejscu przestępstwa, szamotulscy kryminalni prowadzili oględziny wspólnie z biegłymi z zakresu mechanoskopii z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. W działaniach pomogli też funkcjonariusze z Krzyża Wlkp., którzy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o transport pojazdów z terenu Niemiec do Polski.

Sprawa jest rozwojowa. Zatrzymanym osobom - małżeństwu, a także w sumie trzem mieszkańcom powiatu czarnkowsko - trzcianeckiego grożą poważne konsekwencje karne.

Szczepionka Johnson&Jonshon w Polsce wcześniej niż zakładano

Wideo

Dodaj ogłoszenie