Nasi reprezentanci spisali się znakomicie.Reprezentacja powiatu we Współzawodnictwie Sportowo – Turystycznym Powiatów o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego w 2017 roku zajęła I miejsce.
W ramach Współzawodnictwa Powiatów Województwa Wielkopolskiego uczestniczyło 29 powiatów. Reprezentacja naszego powiatu wzięła udział w 31 imprezach. W 2017 roku w zawodach rywalizowało około 3800 zawodników z terenu Powiatu Szamotulskiego.
W ramach Współzawodnictwa Gmin odbyło się 15 imprez powiatowych zgodnie z regulaminami poszczególnych imprez, które były jednocześnie eliminacjami do zawodów wojewódzkich. Pierwsze miejsce w końcowej klasyfikacji zajęło Miasto i Gmina Szamotuły, drugie Miasto i Gmina Pniewy, trzecie Miasto i Gmina Wronki, a dalsze kolejno: Miasto i Gmina Ostroróg, Gmina Obrzycko, Gmina Kaźmierz, Gmina Duszniki, Miasto Obrzycko.
W auli Zespołu Szkół nr 3 w Szamotułach nasi reprezentanci odebrali nagrody za swoje osiągnięcia:
Konkurs Wiedzy o LZS:
1. Bartosz Świst – III miejsce – ZS Nr 2 Szamotuły
Podnoszenie ciężarka do 85 kg:
1. Filip Paciura – IV miejsce – Szamotuły
Piłka siatkowa kobiet:
1. Reprezentacja Powiatu – III miejsce – Weronika Nitek
II. XIX Letnia Wielkopolska Spartakiada (Żerków)
Rodzina :
1. Knutowicz Julita – Szamotuły
Albert
Wiktoria
Strzał piłką nożną na bramkę:
1. Jagoda Potocka – II miejsce – ZS Nr 2 Szamotuły
Rzut beretem:
1. Klaudia Kałek – II miejsce – ZS Nr 2 Szamotuły
Tor przeszkód:
1. Mikołaj Terlecki – IV miejsce – ZS Nr 2 Szamotuły
Wędkowanie na sucho:
1. Igor Knutowicz – II miejsce – Szamotuły
Tenis ziemny:
1. Wojciech Franke – Szamotuły
Jeździectwo:
1. Anna Sobańska - III miejsce – Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko
2. Katarzyna Rutkowska
3. Patrycja Zubko
Piłka koszykowa kobiet – II miejsce:
1. Agnieszka Juracka – ZS Nr 1 Wronki
2. Marta Roszak
3. Bogusia Migała
4. Zosia Kozber
Piłka koszykowa mężczyzn – I miejsce:
1. Michał Wiśniewski– Szamotuły
2. Mateusz Bartkowiak
3. Kamil Wolanin
4. Hubert Florkiewicz
Piłka siatkowa mężczyzn – II miejsce:
1. Czarnogórski Hubert
2. Dziamski Aleksander
3. Lewandowski Kamil – Szamotuły
III. XXII Memoriał im. prof. B. Kobielskiego Mistrzostwa Wielkopolski Powiatów w L.A. (Żerków)
100 m dziewcząt:
1. Skowrońska Zuzanna – III miejsce - ZS Nr 1 Szamotuły
300 m dziewcząt:
1. Julia Dziamska – I miejsce - UKS „Olimp” Duszniki
600 m dziewcząt:
1. Teresa Frąckowiak – III miejsce – SP Kaźmierz
Skok w dal dziewcząt:
1. Julia Małecka – II miejsce – ZS Nr 1 Szamotuły
2. Julia Nobik – III miejsce – UKS „Olimp” Duszniki
Skok wzwyż dziewcząt:
1. Wiktoria Kowalczyk – IV miejsce – ZS Nr 1 Szamotuły
Rzut oszczepem dziewcząt:
1. Michalina Tyczyńska – I miejsce – UKS „Olimp” Duszniki
2. Zuzanna Tyczyńska – II miejsce – UKS „Olimp” Duszniki
3. Alicja Migdałek – III miejsce – UKS „Olimp” Duszniki
600 m chłopców:
1. Mikołaj Patela – III miejsce – SP Duszniki
Rzut oszczepem chłopców:
1. Maksymilian Szulczyk – I miejsce – SP Duszniki
IV. Mistrzostwa Wielkopolski w Pływaniu (Chodzież)
1. Zofia Stasiak – I miejsce – 50 m styl dowolny – ZS Nr 1 Szamotuły
- III miejsce – 50 m styl klasyczny
2. Michał Nowak – IV miejsce – 100 m styl dowolny – ZS Nr 1 Szamotuły
- III miejsce – 50 m styl klasyczny
Dominika Sobczak – III miejsce – 50 m styl grzbietowy
3. Dominika Sobczak – III miejsce – 50 m styl grzbietowy – ZS Nr 1 Sz-ły
4. Konrad Zajas – III miejsce – 50 m styl grzbietowy – ZS nr 1 Szamotuły
5. Paweł Wachowiak – IV miejsce – 50 m styl grzbietowy – ZS nr 1 Sz-ły
V. Mistrzostwa Wielkopolski w Tenisie Stołowym ( Koźmin Wlkp. )
Kategoria juniorki:
1. Marta Zielińska – IV miejsce UKS „Nałęcz” Ostroróg
Kategoria kadetki:
1. Katarzyna Cembrowicz – II miejsce
Kategoria seniorzy:
1. Jakub Cembrowicz – II miejsce
VI. Wielkopolski Turniej „Mała Piłkarska Kadra Czeka Chłopców”
(Środa Wlkp.) I miejsce
Wicemistrzostwo Polski w lipcu w Zamościu
1 . Michał Dolata – trener
Wielkopolski Turniej "Piłkarska Kadra Czeka Chłopców"
(Środa Wlkp.) II miejsce
1. Fabian Myszkowski – trener
VII. Ranking Powiatów w Biegach Przełajowych ( Solec WLKP. )
800 m – 2004r.:
1. Aleksandra Łodyga – IV miejsce – SP Duszniki
1000 m – 2002r.:
1. Joanna Frąckowiak – II miejsce – G. Grzebienisko
1000 m – 2006r.:
1. Michał Piechowiak – III miejsce – SP Duszniki
VIII. Mistrzostwa Wielkopolski w Biegach Przełajowych ( Solec Wlkp. )
2000 m – 1997r. i starsi:
1. Mateusz Rodewald – III miejsce – absolwent ZS Nr 1 Wronki
IX. Mistrzostwa Wielkopolski Młodzieży Szkolnej w L.A. (Piła)
100 m – 2000-2001r.:
1. Izabela Kozłowska – III miejsce – ZS Nr 2 Szamotuły
Skok w dal – 2000-2001r.:
1. Kinga Lisoń – II miejsce – ZS Nr 2 Szamotuły
Skok w dal – 1995-1999r.:
1. Weronika Kowalska – II miejsce – ZS Nr2 Szamotuły
Pchnięcie kulą – 1995-1999r:
1. Aleksandra Lewandowska – IV miejsce – ZS Nr 2 Szamotuły
Rzut oszczepem – 2000-2001r.:
1. Julia Tadyszak – I miejsce – UKS „Olimp” Duszniki
2. Lidia Prokop – II miejsce – UKS „Olimp” Duszniki
Rzut oszczepem – 1995-1999r.:
1. Sonia Cicha – I miejsce – UKS „Olimp” Duszniki
Rzut dyskiem – 2000-2001r.:
1. Maria Idziak – III miejsce – ZS Nr 2 Szamotuły
2. Patrycja Smorawska – IV miejsce – ZS Nr 2 Szamotuły
Rzut dyskiem – 1995-1999r.:
1. Izabela Barwin – I miejsce – ZS Nr 2 Szamotuły
Skok w dal – 2000-2001r.:
1. Piotr Szukała – III miejsce – UKS „Olimp” Duszniki
2. Adrian Ludwiczak – IV miejsce – ZS Nr 2 Szamotuły
Pchnięcie kulą – 1995-1999r.:
1. Artur Sargsyan – III miejsce – ZS Nr 2 Szamotuły
Rzut oszczepem – 2000-2001r.:
1. Jakub Kardacz – I miejsce UKS „Olimp” Duszniki
2. Filip Korpik – II miejsce – UKS „Olimp” Duszniki
Rzut dyskiem – 2000-2001r.:
1. Kamil Schilke – II miejsce – ZS Nr 2 Szamotuły
Rzut dyskiem – 1995-1999r.:
1. Krzysztof Til – I miejsce – ZS Nr 2 Szamotuły
2. Przemysław Chudziak – III miejsce – ZS Nr 2 Szamotuły
X. Wielkopolski Turniej Warcabów 64 – polowych (Łekno)
1. Sylwia Krause – II miejsce – Wronki
2. Jan Mamet
3. Piotr Dylański
4. Daniel Dłużewski
XI. Mistrzostwa Wielkopolski Młodzieży Szkolnej w L.A. X Memoriał
im. M. Głuszka (Września)
100 m:
1. Izabela Kozłowska – II miejsce – ZS Nr 2 Sz-ły/UKS Halszka
1500 m:
1. Sabina Konieczna – IV miejsce - ZS Nr 2 Szamotuły/Halszka
Pchnięcie kulą:
1. Natalia Klocek – I miejsce – ZS Nr 2 Szamotuły/Halszka
Rzut oszczepem:
1. Julia Tadyszak – I miejsce – UKS „Olimp
Rzut oszczepem:
1. Jakub Kardacz – I miejsce – UKS „Olimp
2. Filip Korpik – II miejsce – UKS „Olimp
Rzut dyskiem;
1. Kamil Schilke – II miejsce – ZS Nr 2 Szamotuły/Halszka
2. Bartosz Przebierała – III miejsce - ZS Nr 2 Szamotuły/Halszka
800 m:
1. Damian Stasiak – IV miejsce – UKS „Olimp”
Skok w dal:
1. Piotr Szukała – II miejsce – UKS „Olimp
2. Adrian Ludwiczak – III miejsce – ZS Nr 2 Szamotuły/Halszka
3. Maciej Olszewski – IV miejsce – ZS Nr 2 Szamotuły/Halszka
XII. Międzywojewódzki Rajd Pieszy „Reymontowskim Szlakiem” (Kołaczkowo)
1. G. Pniewy – II miejsce XIII. Wojewódzki Rajd Kolarsko – Pieszy „Witamy Wakacje” (Boszkowo)
1. G. Pniewy – II miejsce
XIV. Wojewódzki Rajd „Mickiewiczowskim Szlakiem” (Oborniki)
1. G. Pniewy – III miejsce
XV. Wojewódzki Rajd Samochodowy „Ludowiec” (Jaraczewo) III miejsce
1. Agnieszka Ciesielska
2. Wojciech Czechowski
3. Łukasz Cichocki
4. Mateusz Cichocki
XVI. Wojewódzka Olimpiada Wiedzy Turystyczno – Krajoznawczej
( Tarnowo Podgórne ) - I miejsce
(Zakopane – II miejsce w Polsce)
1. Maksymilian Frąckowiak – G. Pniewy
2. Piotr Wachowiak – ZS nr 1 Szamotuły
3. Michał Bialik – G. Pniewy
4. Dawid Bosy – G Pniewy
XVII. Zawodnicy niepełnosprawni
1. Bartłomiej Synowiec – II miejsce – Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej; II miejsce – Międzynarodowy Turniej w Kazachstanie
2. Michał Wypych – Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej na Siedząco;
II miejsce – Mistrzostwa Polski w Piłce Siatkowej na Siedząco;
II miejsce – Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej
3. Piotr Truszkowski - Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej na Siedząco;
II miejsce – Mistrzostwa Polski w Piłce Siatkowej na Siedząco;
II miejsce – Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej
4. Kamila Stanisławiak – ZS im. Jana Brzechwy – medalistka Regionalnych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Wolsztynie – bieg na 100m, medalistka Regionalnego Mityngu Pływackiego w Szamotułach – 25m stylem dowolnym
5. Marta Mierzał – ZS im. J. Brzechwy - medalistka Regionalnych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Wolsztynie – skok w dal, medalistka Regionalnego Mityngu Pływackiego w Szamotułach – 25m stylem dowolnym
6. Konrad Skrętkowski - ZS im. J. Brzechwy - medalista Regionalnych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Wolsztynie – bieg na 400m, medalista Regionalnego Mityngu Pływackiego w Szamotułach – 50m stylem dowolnym, 25m –stylem grzbietowym
7. Andrzej Fabiański - ZS im. J. Brzechwy - medalista Regionalnych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Wolsztynie – bieg na 400m, medalista Regionalnego Mityngu Pływackiego w Szamotułach – 50m stylem dowolnym, 25m –stylem grzbietowym
Powiat szamotulski może się też poszczycić medalistami Mistrzostw Europy, Polski i Zawodów Międzywojewódzkich:
1. Julia Nobik – UKS „Olimp”- złoty medal w Finale Krajowym Czwartków L.A. oraz III miejsce w Międzynarodowych Czwartkach L.A.
2. Alicja Migdałek – UKS „Olimp” - srebrny medal w rzucie oszczepem podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Goleniowie
3. Julia Dziamska – UKS „Olimp”- srebrny medal w biegu na 300 m podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Goleniowie
4. Mikołaj Patela – UKS „Olimp”- brązowy medal w biegu na 600 m podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Goleniowie
5. Maksymilian Szulczyk – UKS „Olimp”- srebrny medal w rzucie oszczepem podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Goleniowie
6. Jakub Kardacz – UKS „Olimp”- rzut oszczepem – Finalista Mistrzostw Polski Juniorów w Słubicach
7. Julia Tadyszak – UKS „Olimp”- rzut oszczepem – Finalistka Mistrzostw Polski Juniorów w Słubicach
8. Natalia Klocek – ZS Nr 2 Szamotuły – reprezentantka Polski podczas 14 Olimpijskiego Festiwalu Europy w L.A ( Gyor – Węgry) – IV miejsce w pchnięciu kulą, Mistrzyni Polski Juniorek młodszych w pchnięciu kulą, srebrna medalistka Halowych Mistrzostw Polski w L.A. kat. junior mł. w pchnięciu kulą, złota medalistka Mistrzostw Krajowego zrzeszenia LZS w L.A. w kuli
9. Przemysław Chudziak – ZS Nr 2 Szamotuły – brązowy medalista Mistrzostw Okręgu Juniorów w rzucie dyskiem, złoty medal podczas Mistrzostw Zrzeszenia LZS w rzucie dyskiem
10. Daniel Dłużewski – III miejsce – Centralny Finał Mistrzostw Polski w Warcabach Klasycznych
11. Przemysław Maślona – III miejsce – Centralny Finał Mistrzostw Polski w Warcabach Klasycznych.
12. Jan Mamet – III miejsce – Centralny Finał Mistrzostw Polski w Warcabach Klasycznych
13. Sylwia Krause – III miejsce – Centralny Finał Mistrzostw Polski w Warcabach Klasycznych
14. Adrianna Janowicz – absolwentka ZS Nr 1 w Szamotułach, zawodniczka MKS „Baszta”, reprezentantka Polski na Halowe Mistrzostwa Europy w L.A. w Belgradzie w sztafecie 4x400m, Eliminacje do Mistrzostw Świata w L.A. – Bahama 2017 4x400m - sztafeta z udziałem Ady zajęła II miejsce i awansowała do Mistrzostw Świata w Londynie, złota medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Europy w sztafecie 4x400m – trener Janina Zielińska
15. Tymoteusz Zimny – absolwent ZS Nr 1 w Szamotułach, zawodnik MKS „Baszta”, reprezentant Polski na Mistrzostwa Świata seniorów w Londynie w sztafecie 4x400m, srebrny medalista Mistrzostw Europy Juniorów w biegu na 400m, złoty medalista Mistrzostw Polski Juniorów w biegu na 400m, złoty medalista Halowych Mistrzostw Polski U-20 w biegu na 400m – trener Roman Wiśniewski
16. Katarzyna Zaraś – ZS Nr 1 w Szamotułach/ MKS „Baszta”, uczestniczka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży U-18 w Warszawie w rzucie dyskiem, srebrna medalistka Mistrzostw Wielkopolski w rzucie dyskiem, brązowa w pchnięciu kulą – trener Krzysztof Unger
17. Zofia Ratajczak – ZS Nr 1 w Szamotułach /MKS „Baszta”, finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w rzucie dyskiem w Warszawie – trener Janina Zielińska
18. Patrycja Kozłowska – ZS Nr 1 w Szamotułach/MKS „Baszta”, finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w skoku wzwyż w Warszawie – trener Janina Zielińska
19.Zuzanna Skowrońska – ZS Nr 1 w Szamotułach/MKS „Baszta”, brązowa
medalistka Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w sztafecie
4x100m, finalistka biegu na 100m - trener Janina Zielińska
20. Maciej Dudziak - ZS Nr 1 w Szamotułach/MKS „Baszta”, złoty medalista Ogólnopolskich zawodów w hali w biegu na 60m, brązowy medalista Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w biegu na 100m – trener Dominika Olejnicka
21. Mikołaj Nykaza – ZS Nr 1 w Szamotułach/MKS „Baszta”, IV miejsce w rzucie oszczepem na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików – trener Krzysztof Unger
22. Wiktoria Kowalczyk – ZS Nr 1 w Szamotułach/MKS „Baszta”, finalistka Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w skoku wzwyż – trener Janina Zielińska
23. Kacper Szczurek – ZS Nr 1 w Szamotułach/MKS „Baszta”, finalista Ogólnopolskich zawodów „Lekkoatletyka dla każdego” w biegu na 1000m – trener Dominika Olejnicka
24. Julia Małecka – ZS Nr 1 w Szamotułach/MKS „B0aszta”, brązowa medalistka sztafety 4x100m na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików – trener Janina Zielińska
25. Aleksandra Rakowska – ZS Nr 1 w Szamotułach/MKS „Baszta”, brązowa medalistka sztafety 4x100m na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików – trener Janina Zielińska
26. Laura Gumna – ZS Nr 1 w Szamotułach/MKS „Baszta”, brązowa medalistka sztafety 4x100m na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików – trener Janina Zielińska
27. Dawid Pyżalski – ZS Nr 1 w Szamotułach/MKS „Baszta”, finalista biegu na 600m na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików – trener Dominika Olejnicka
Wyróżniono także nauczycieli i opiekunów:
1. Jerzy Świst
2. Janina Zielińska
3. Bohdan Zieliński
4. Sławomir Dyzert
5. Leszek Biedziak
6. Zdzisław Kostrzyński
7. Maciej Chałupka - ZS Specj.
8. Roman Wiśniewski
9. Krzysztof Pluciński – trener Piotra Liska IO Rio
10. Bartosz Świst
11. Tomasz Cembrowicz
12. Jan Mamet – sędzia M. Europy; II m. w Polsce
Warcaby 100 – polowe
13. Helena Wojciechowska
14. Paweł Mordal
15. Jolanta Woropaj – Pniewy SP
16. Dariusz Norek – Pniewy SP
17. Halina Walkowiak
18. Bogusław Kwiatkowski
19. Anita Rutkowska – Kaźmierz G.
20. Leszek Wlazik
21. Krzysztof Unger
22. Bartłomiej Synowiec
23. Julita Knutowicz
24. Dominika Olejnicka
25. Przemysław Szała
26. Przemysław Chudziak – „Kłos”
27. Izabela Dubiel
28. Anna Greczka – SP nr 1 Szamotuły
29. Weronika Nitek – ZS nr 1 Szamotuły (p. siat.)
30. Sylwia Jędrzejczak – ZS nr 1 Szamotuły
31. Maciej Trojanek
32. Agnieszka Kałek – Smolarek
33. Małgorzata Plucińska – SP Duszniki
Pomeczowe wypowiedzi po meczu Włókniarz - Sparta
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?