Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Zakaz odwiedzin pacjentów oddziałów szamotulskiego szpitala! Rosnąca liczba zachorowań na grypę, RSV i COVID-19

Natalia Nowotna
Natalia Nowotna
Pixabay (archiwum)
Dyrektor Szpitala Powiatowego w Szamotułach wprowadził zakaz odwiedzania pacjentów na oddziałach szpitalnych. Odwiedziny możliwe są tylko w sytuacjach wyjątkowych, po wcześniejszym uzyskaniu zgody Ordynatora lub Kierownika oddziału, albo Lekarza Dyżurnego.

W szamotulskim szpitalu wprowadzono zakaz odwiedzin pacjentów. Rosnąca liczba zachorowań na grypę, RSV i COVID-19 doprowadziła do podjęcia niezbędnych kroków.

Na pierwszym miejscu stawiamy dobro Pacjentów. Rosnąca liczba zachorowań na grypę, RSV i COVID-19 zmusza nas do podjęcia niezbędnych kroków w celu ochrony zdrowia osób najbardziej narażonych - informuje Szpital Powiatowy w Szamotułach.

Bezpieczeństwo i dobro pacjentów stanowi priorytet szpitala, dlatego podjęto decyzję o wprowadzeniu zakazu odwiedzin na oddziałach szpitalnych, obowiązującego od dnia 8 lutego 2024 roku, do odwołania.

W jakich przypadkach odwiedziny są dozwolone?

W wyjątkowych sytuacjach, po uzyskaniu indywidualnej zgody Ordynatora, Kierownika oddziału lub Lekarza Dyżurnego, dopuszczana jest możliwość odwiedzin. W przypadku porodów, odwiedziny są dozwolone tylko dla partnerów - porody nadal odbywają się z osobą towarzyszącą.

Poród odbywa się z osobą towarzyszącą, a ojcowie mogą odwiedzać pacjentki po cesarskim cięciu i porodzie fizjologicznym. Nadal jest także możliwość kangurowania dziecka przez tatę, czyli kontakt skóra do skóry - informuje rzecznik SP ZOZ w Szamotułach.

Najczęstsze objawy grypy, RSV i COVID-19

  • Pierwsze objawy świadczące o zakażeniu grypą pojawiają się zazwyczaj nagle. Można do nich zaliczyć zmęczenie, osłabienie oraz bóle głowy, mięśni i stawów. Następnie pojawia się gorączka, dreszcze i szybka męczliwość.
  • Możliwe objawy wirusa RSV to katar, kaszel, stan podgorączkowy lub gorączka, pogorszenie samopoczucia i spadek apetytu. Objawy te trudno jest odróżnić od symptomów, które wywołuje przeziębienie lub COVID-19.
  • Do najczęstszych symptomów COVID-19 należy uporczywy kaszel, wysoka gorączka oraz utrata węchu i smaku. Wśród nowych objawów pojawił się katar oraz ból gardła.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szamotuly.naszemiasto.pl Nasze Miasto