Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

80 tysięcy złotych na remont starego kina w Obrzycku! Modernizacje trwają. Tym razem odnowiona zostanie część starych foteli kinowych

Natalia Nowotna
Natalia Nowotna
fot. Tomasz Koryl (archiwum)
Remonty i modernizacje w dawnym kinie w Obrzycku wciąż trwają, powoli dążąc ku finalnemu efektowi. Chociaż pozostaje jeszcze wiele pracy, miasto uzyskało dofinansowanie, dzięki któremu w Centrum Edukacyjno-Kulturalnym w Obrzycku wykonane zostanie zadanie renowacji foteli kinowych wraz z projektem aranżacji wnętrz.

Stare kino w Obrzycku powróci do dawnej świetności

Miasto Obrzycko kontynuuje swoje starania o przywrócenie dawnej świetności dawnego kina, znajdującego się przy ulicy Kruppika 5, przekształcając je w nowoczesne Centrum Edukacyjno-Kulturalne. Dzięki wsparciu rządowemu w ramach Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład", miasto rozpoczęło prace remontowe tego historycznego budynku w listopadzie ubiegłego roku.

Jeśli chodzi o przyszłą funkcję kina, przede wszystkim budynek zostanie odtworzony na wzór dawnych lat. Będzie pełniło funkcję centrum edukacyjno-kulturalnego, łączącego przeszłość z przyszłością. Jednocześnie chcemy zainwestować w nowoczesne technologie, a z drugiej zbierać i kolekcjonować również momenty przeszłości - mówił o planach modernizacji budynku Burmistrz Miasta Obrzycko, Igor Kołoszuk.

80 tysięcy złotych wsparcia na renowacje w obiekcie

Po uzyskaniu wsparcia na przebudowę budynku kina, Miasto Obrzycko poinformowało o kolejnym sukcesie, jakim jest uzyskanie dofinansowania na zadanie remontowe pod nazwą "Renowacja foteli kinowych na potrzeby sali kinowo-widowiskowej wraz z projektem aranżacji wnętrz w Centrum Edukacyjno-Kulturalnym w Obrzycku". Projekt ten otrzymał dofinansowanie w wysokości 80 tysięcy złotych w ramach programu "Kulisy Kultury 2024".

Dzięki tym środkom odnowimy część starych foteli, które zyskają ponowne życie w remontowanym budynku przy ul. Kruppika - informuje Miasto Obrzycko.

Remont foteli kinowych to kolejny krok w procesie przywracania dawnej świetności i funkcjonalności budynku kina, który ma być przekształcony w nowoczesne centrum kulturalne, będące miejscem spotkań, wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych dla mieszkańców i turystów. Obiekt ten budzi wiele sentymentu, mieszkańcy wspominają spotkania i wydarzenia, jakie się tam odbywały, oraz z niecierpliwością oczekują ponownego otwarcia tego kulturalnego serca miasta.

ZOBACZ TAKŻE:

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szamotuly.naszemiasto.pl Nasze Miasto