Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Finał projektu "Tacy jak Adaś" w Szkole Podstawowej nr 3! Był polonez, pokaz talentów i odczytanie listów do Adama Mickiewicza

Natalia Nowotna
Natalia Nowotna
"Tacy, jak Adaś", innowacyjny projekt szkolny prowadzony przez dwa tygodnie w Szkole Podstawowej nr 3 w Szamotułach dobiegł końca. Jednak nie ma powodów do smutku! Wiedza i doświadczenia, jakie nabyli uczniowie, z pewnością zostaną z nimi na zawsze, będąc miłym wspomnieniem o warsztatach, wycieczkach i wielu ciekawych aktywnościach związanych z patronem szkoły, czyli "Adasiem". W piątek, 9 lutego, w szkole odbył się wielki finał projektu...

Po dwóch tygodniach pełnych warsztatów, wycieczek, rozwijania i zdobywania nowych umiejętności przez uczniów, w Szkole Podstawowej nr 3 im. Adam Mickiewicza w Szamotułach podsumowano innowacyjny i niekonwencjonalny projekt "Tacy, jak Adaś", zorganizowany dla klas 1-3.

Inicjatywa, której koordynatorem była Pani Iwona Krychowiak, pozwoliła uczniom spojrzeć na patrona swojej szkoły, z nieco innej perspektywy - w końcu nawet wieszcz narodowy, poeta Adam Mickiewicz, kiedyś był tylko dzieckiem, takim, jak uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 są tacy, jak Adaś

Celem projektu jest przybliżenie postaci patrona szkoły, jako dziecka i autora bajek, poznanie epoki w której żył, szukanie przez uczniów cech wspólnych z poetą i budzenie przekonania, że każdy może w dorosłym życiu być kimś wyjątkowym - zapowiadała projekt Pani Iwona Krychowiak.

Dokładnie taki cel udało się spełnić dzięki działaniom, podejmowanym w ramach projektu. Uczniowie z dumą powtarzali na zajęciach: "Każdy może być w przyszłości wyjątkowy!".

Pokaz talentów i listy do Adasia

Finał projektu, który odbył się w piątek, 9 lutego, pozwolił uczniom przedstawić swoje talenty i umiejętności. Wydarzenie rozpoczęto uroczystym polonezem, który dzieci chętnie ćwiczyły przez okres trwania projektu. Następnie odbył się pokaz talentów uczniów - baletu, gry na saksofonie oraz flecie poprzecznym i nie tylko. Dzieci przeczytały również swoje listy, skierowane do Adama Mickiewicza.

Drogi Adasiu, zazdroszczę ci, że miałeś w domu tyle zwierząt. Ja bardzo chciałabym mieć psa. Drogi Adasiu, tak samo jak ty, nie lubię pisać, a długie i skomplikowane zdania sprawiają mi problem - pisały w listach dzieci.

Na finale pojawili się goście, którzy wspierali projekt

Na widowni dzisiejszego finału zasiedli wszyscy ci, którzy aktywnie wspierali ten dwutygodniowy projekt, poprzez prowadzenie warsztatów, przygotowywanie posiłków czy zapraszanie do różnych, ciekawych miejsc w okolicy. To wsparcie pozwoliło uczniom aktywnie, w niekonwencjonalny sposób pozyskiwać "żywą" wiedzę o otaczającym ich świecie. W końcu matematyka, historia i wszystkie pozostałe dziedziny wiedzy znajdują się wokół nas - dobrze wiedzą o tym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3.

Mamy sprzymierzeńców, partnerów. Nawet najlepsza inicjatywa nie ma szans powodzenia bez wsparcia okolicznych instytucji, osób prywatnych, dzielących się swoją pasją i zaangażowaniem - mówi Pani Iwona Krychowiak.

Koordynator projektu przekazuje podziękowania za warsztaty w Zamku Górków oraz poczęstunek Leśnego Atelier. Dziękuje pracownikom Szamotulskiego Ośrodka Kultury, Milenie Kolat-Rzepeckiej za przybliżenie haftu szamotulskiego, Viktorii Popovej za warsztaty z akwarelą, Piotrowi Witoń, Arturowi Hejna, Izabeli Szymańskiej, Bibliotece Publicznej, przedszkolu Rzepka, zakładowi fryzjerskiemu Margarit. Podziękowania należą się także Zespołowi Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica, Ogrodnictwo Szymańscy, aranżacji wnętrz Bartosz Korpik, obsłudze kelnerskiej, Joannie Przygockiej, fotografowi, który wykonał wyjątkowe fotografie dzieciom, oraz autorowi prezentacji o miejscach bytności Mickiewicza w naszych okolicach, Piotrowi Mańczak. Projekt wspomogli także historycy szkolni, psycholog, wychowawczynie świetlicy oraz pracownicy z obsługi.

Finał projektu "Tacy jak Adaś" w Szkole Podstawowej nr 3! By...

od 7 lat
Wideo

Nasze Miasto - Restauracja Muzealna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szamotuly.naszemiasto.pl Nasze Miasto