Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Młodzieżowa Rada Miasta i Gminy Szamotuły porusza problemy dostępu do toalet na dworcu PKP, blokowania torów i zaśmiecania miasta

Natalia Nowotna
Natalia Nowotna
Urząd Miasta i Gminy Szamotuły
Młodzi szamotulanie aktywnie uczestniczą w rozwiązywaniu problemów mieszkańców miasta. W czwartek, 29 lutego, odbyła się IV Sesja Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Szamotuły, podczas której podjęto kwestie dostępu do toalet przy dworcu PKP oraz porządku w przestrzeni publicznej, a także problem związany z incydentami blokowania torów.

W Szamotułach, młodzi samorządowcy działają pełną parą, kierując się chęcią skutecznego rozwiązywania lokalnych problemów. Młodzieżowa Rada Miasta i Gminy Szamotuły już po raz czwarty w obecnej kadencji zebrała się na sesji, która odbyła się w czwartek, 29 lutego.

Młodzieżowa Rada zabrała głos w kwestii lokalnych problemów

Podczas dyskusji poruszono kwestie dostępu do toalet przy dworcu PKP oraz porządku w przestrzeni publicznej. Jednakże, zamiast skupiać się jedynie na ilości koszy ulicznych, radni zwrócili uwagę na brak kultury osób pozostawiających śmieci na ulicach.

Podjęto także problem bezpieczeństwa związanego z incydentami blokowania torów, który został zgłoszony przez Służbę Ochrony Kolei, Policję oraz Straż Miejską. Młodzi radni podjęli dyskusję na temat potencjalnych rozwiązań, które mogłyby przeciwdziałać temu rodzajowi zachowań i poprawić bezpieczeństwo w mieście.

W przeciwieństwie do dorosłej Rady, w rozmowach młodych samorządowców nie sposób znaleźć politycznych różnic dyskutantów, młodzieżowcy na bardzo poważne problemy spoglądają z nieco innej, czasami idealistycznej strony. A takie podejście do rozwiązywania lokalnych problemów wydaje się bardzo bliskie samorządowym wzorom - komentuje Urząd Miasta i Gminy Szamotuły.

Dodatkowo, radni doprecyzowali warunki konkursu na logo Młodzieżowej Rady, co stanowiło kolejny krok w budowaniu tożsamości oraz promocji ich działalności w mieście i gminie.

Młodzi szamotulanie mają głos

Młodzi szamotulanie chcą angażować się w funkcjonowanie miasta i gminy, co umożliwia uczestnictwo w Młodzieżowej Radzie. Młodzi samorządowcy nie tylko uczestniczą w dyskusjach na temat lokalnych problemów, ale także aktywnie podejmują decyzje oraz angażują się w rozwiązywanie problemów mieszkańców. Ich perspektywa, często odmienna od dorosłych radnych, przynosi świeże spojrzenie na kwestie dotyczące młodego pokolenia oraz spraw lokalnych, co jest niezwykle cenne dla rozwoju społeczności.

Młodzieżowa Rada Miasta i Gminy Szamotuły porusza problemy d...

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szamotuly.naszemiasto.pl Nasze Miasto