Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Obrzycko. Cyfrowy Festiwal w dawnym kościele ewangelickim dla uchodźców z Ukrainy

Magda Prętka
Magda Prętka
Focus Na Szwendanie - Beata Szymkowiak
W piątkowy wieczór, 6 maja w dawnym kościele ewangelickim w Obrzycku zaczęła rozbrzmiewać muzyka klubowa. Cyfrowy Festiwal w sposób szczególny zadedykowany został obywatelkom i obywatelom Ukrainy. W trakcie wydarzenia artyści promowali zbiórkę środków finansowych na rzecz ich wsparcia

Cyfrowy Festiwal w Obrzycku

Ekipa Pralni na czele z Sebastianem Spychałą i grono ich dobrych przyjaciół nieustannie przekonują do tego, że pomaganie jest nie tylko dziecinnie proste, ale staje się też jedną z podstawowych powinności każdego człowieka. Oni pomagać po prostu lubią - bez względu na cel, okoliczności, czy nakład pracy. Mówią, że tak trzeba - by świat był choć trochę lepszy. I trzeba przyznać - mają rację.

Po raz kolejny dowiedli tego w miniony piątek w Obrzycku. Głuche dotąd wnętrze dawnego kościoła ewangelickiego przez kilka długich godzin dudniło muzyką i mnóstwem wielkich serc bijących w jej rytmie.

Garden Party w Obrzycku. Muzyka klubowa królowała w mieście!

Impreza klubowa w dawnym kościele ewangelickim

Cyfrowy Festiwal organizowany we współpracy z Sound&Ligt, Miastem Obrzycko, Polchat oraz osobami zaangażowanymi w zbliżający się dużymi krokami Festival Obrzycko, przybrał formę nietypowej imprezy klubowej.

Publiczność co prawda nie miała tu wstępu, ale dzięki transmisji on line na kanale Youtube miłośniczki i miłośnicy technicznej muzyki - bez względu na to, gdzie akurat przebywali - mogli rozpocząć weekend z porcją fantastycznego brzmienia u boku. Od wczesnego wieczora bawili się z nim w domach, ogrodach, na działkach - w gronie przyjaciół, znajomych, rodziny.

Dawny kościół ewangelicki w Obrzycku. Znasz jego historię? Z...

W trakcie całej imprezy za konsolami stanęło aż 12 dj-ów: Flex & Milosh, Mari W & Florek, Dzieki & Mike, Bolo & Seba oraz Cat & Goatie. Program został opracowany w taki sposób, by mimo podobnej stylistyki prezentował różne gatunki muzyczne, a przez to był zróżnicowany, ciekawie budował klimat i rozbudzał zainteresowanie słuchaczek oraz słuchaczy. Wartością dodaną wydarzenia była kapitalna oprawa, w tym przede wszystkim gra świateł.

Pomoc dla uchodźców z Ukrainy

Osią festiwalu była muzyka, ale jego główny cel sięgał znacznie głębiej. Podczas imprezy artyści promowali internetową zbiórkę środków finansowych na rzecz wsparcia uchodźczyń i uchodźców z Ukrainy, przebywających na terenie Miasta i Gminy Wronki. Goście ze Wschodu nadal potrzebują pomocy.

Wiele osób dołączyło do szczytnej akcji, przekazując datki. W tym przypadku każde, nawet niewielkie wsparcie jest bardzo ważne.

Zbiórka wciąż trwa. Można ją wesprzeć zaglądając na stronę zrzutka.pl. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać frazę: Ekipa Pralni na pomoc obywatelom Ukrainy. Po przekierowaniu na właściwą stronę zbiórki zainteresowane osoby będą mogły wpłacić dowolną sumę pieniędzy na ten cel.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: ZRZUTKA NA RZECZ WSPARCIA UCHODŹCÓW Z UKRAINY

Organizatorom Cyfrowego Festiwalu w Obrzycku gratulujemy pomysłu i chęci do działania. Warto nadmienić, że była to już druga edycja imprezy, jaka odbyła się w dawnym kościele ewangelickim. Wydarzenie prawdopodobnie będzie cykliczne. Ale Ekipa Pralni wraz z przyjaciółmi z pewnością jeszcze nie raz zaskoczy nie tylko tutaj.

Za udostępnienie pięknych zdjęć serdecznie dziękujemy Beacie Szymkowiak i FOCUS NA SZWENDANIE

Obrzycko. Szwendając się z aparatem: wystawa fotografii Beat...

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szamotuly.naszemiasto.pl Nasze Miasto