Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Policjanci spotkali się z mieszkańcami Wronek. Debata społeczna o bezpieczeństwie seniorów

Natalia Nowotna
Natalia Nowotna
We Wronkach odbyła się ważna debata dotycząca bezpieczeństwa seniorów, która zgromadziła liczne grono mieszkańców zainteresowanych tą tematyką. Spotkanie było okazją do dialogu i wymiany poglądów na temat zapewnienia bezpieczeństwa starszym osobom, a także zgłoszenia policjantom obaw oraz zwrócenie uwagi na istotne dla mieszkańców problemy.

W ostatnim czasie we Wronkach odbyła się debata poświęcona tematyce bezpieczeństwa seniorów. Na zaproszenie Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Szamotułach, komendanta Arkadiusza Pelca oraz innych przedstawicieli policji, uczestniczył w niej również Burmistrz Miasta i Gminy Wronki, Mirosław Wieczór. W dyskusji udział wzięli także Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji, Komendant Komisariatu Policji we Wronkach oraz jego zastępca.

Podczas debaty policjanci omówili zasady funkcjonowania aplikacji Moja Komenda oraz Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tym narzędziom każdy obywatel może z łatwością zgłosić problem Policji bez wychodzenia z domu - przekazuje policja.

Bezpieczeństwo seniorów jednym z priorytetów policji

Główną tematyką spotkania było jednak bezpieczeństwo seniorów. Aby zobrazować uczestnikom spotkania skalę problemów i niebezpieczeństw, z jakimi często mierzą się seniorzy, policjanci omówili sprawy o tej tematyce, które prowadzone były w ostatnim czasie.

Funkcjonariusze podkreślali, że nigdy nie zadzwonią do seniorów z żądaniem pieniędzy, więc jeśli ktoś w takiej sytuacji podaje się za policjanta, na pewno jest oszustem. Zwrócono też uwagę, na to, że nie należy działać pod presją przestępców, którzy często poganiają swoich rozmówców i doskonale „grają” na ich emocjach - podkreślali.

Debata była również doskonałą okazją do wymiany uwag i sugestii ze strony mieszkańców. Zgłoszone podczas spotkania obawy oraz propozycje zostaną uwzględnione przez policję, która podejmie działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa seniorów oraz całej społeczności Wronek.

Policjanci spotkali się z mieszkańcami Wronek. Debata społec...

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szamotuly.naszemiasto.pl Nasze Miasto