Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

SzOKTravel 2024. Inspirujące spotkania z podróżnikami wystartują w Szamotułach już w lutym!

Natalia Nowotna
Natalia Nowotna
Adam Bielecki (adambielecki.pl/wspolpraca-i-media)
Przed miłośnikami przygód z Szamotuł wyjątkowa okazja, by posłuchać o fascynujących wyprawach! W ramach SzOKTravel 2024 ośrodek kultury i kino odwiedzą podróżnicy, który przybliżą chętnym słuchaczom najciekawsze opowieści z przebytych wypraw po wielu zakątkach świata. Sprawdź, kto odwiedzi Szamotuły już 22 lutego!

Szamotulski Ośrodek Kultury zaprasza na fascynującą podróż w świat przygód i inspiracji. SzOKTravel 2024 rozpoczyna swoją wczesno-wiosenną odsłonę, oferując niezwykłe spotkania z podróżnikami i odkrywcami.

Spotkanie z Adamem Bieleckim - 22 lutego, godz. 19.00 w kinie Halszka

Już 22 lutego o godzinie 19:00 w kinie Halszka odbędzie się wyjątkowe spotkanie z Adamem Bieleckim, himalaistą, alpinistą i podróżnikiem.

Zdobywca wyróżnienia w konkursie Kolosy 2000 za dokonanie w wieku siedemnastu lat, najmłodszego, samotnego i w stylu alpejskim wejścia na Khan Tengri, 7010 m. Zdobył piąty szczyt świata, Makalu, 8463 m. a wraz z Januszem Gołąbem dokonał pierwszego zimowego wejścia na Gasherbrum I, 8068 m, co zostało uhonorowane Kolosem i nagrodą Travelera National Geographic, a także uznane zostało za największe osiągnięcie w dziedzinie eksploracji w 2012 roku. Zdobywca K2 i Broad Peaka – pierwsze zimowe wejście. Wziął udział w zakończonej sukcesem wyprawie na północną ścianę Kanczendzongi kierowanej przez Denisa Urubko. Zimą 2016 r. razem z Jackiem Czechem podjął próbę pierwszego zimowego wejścia na Nanga Parbat, 8125 m. W ramach ekspedycji "Annapurna Polsped Expedition 2017" wraz z Felixem Bergiem i Rickiem Allenem zdobył w lekkim stylu siedmiotysięcznik Tilicho Peak, a także podjął zaawansowaną próbę wyznaczenia nowej drogi na dziewiczej, północnej ścianie Annapurny, 8091 m. Uczestnik zimowej wyprawy narodowej na K2, a także bohater głośnej akcji ratunkowej na Nanga Parbat, dzięki której udało się uratować życie francuskiej himalaistce Elizabeth Revol. 16 lipca 2018 r. razem z Felixem Bergiem wytyczył nowy wariant drogi na zachodniej ścianie Gasherbruma II, 8035 m - informuje Szamotulski Ośrodek Kultury.

Bilety do nabycia w Ośrodku Kultury, Kinie Halszka i online na stronie SzOK-u.

Michał Szulim opowie o Albanii - 2 marca, godz. 17.00, Szamotulski Ośrodek Kultury (wstęp wolny)

Kolejne niezapomniane spotkanie odbędzie się 2 marca o godzinie 17:00 w Szamotulskim Ośrodku Kultury, gdzie Michał Szulim zabierze uczestników w podróż do Albanii - Bałkańskiej Perły, krainy bunkrów, dzikich gór i gościnnych ludzi. Michał Szulim, dziennikarz, podróżnik i autor, przedstawi swoje ponad pięćsetne spotkanie z opowieściami o podróżach, dzieląc się swoimi pasjami i doświadczeniami.

Jest twórcą autorskiej strony o podróżach MiejsceZaMiejscem.pl, autorem cotygodniowej audycji o tym samym tytule na antenie Radia Dla Ciebie oraz trzech książek podróżniczych: „Miejsce Za Miejscem” (2017), „Miejsce Za Miejscem, czyli podróży małych i dużych ciąg dalszy (2019) oraz „To naprawdę Europa” (2022). Zwiedził wszystkie kontynenty, za wyjątkiem Australii, docierając m. in. na Madagaskar, do Etiopii, Nepalu, Iranu, Urugwaju, czy Malezji. U nas opowie o Albanii.

Aneta Okupska i El Boudani Mus - 9 marca, godz. 17.00, Szamotulski Ośrodek Kultury (wstęp wolny)

9 marca o godzinie 17:00 w Szamotulskim Ośrodku Kultury Aneta Okupska i Mustapha El Boudani zabiorą miłośników przygód w niezapomnianą podróż do Maroka.

Aneta Okupska – etnografka, podróżniczka, animatorka kultury. Jest prezeską Stowarzyszenia „Africae Deserta Project” i wraz z Mustapha El Boudani współtworzy projekt „Górale na Saharze – Nomadzi w Beskidach” propagując kulturę górali śląskich i żywieckich w Maroko oraz muzykę Sahary w Polsce. Organizuje wyprawy, spotkania i festiwale podróżnicze w Polsce i zagranicą. Jest współautorką przewodników „Maroko” i autorka „Maroko Lajt” wyd. Pascal 2018 r. Współorganizuje wyprawy 4x4 do Maroka, warsztaty wyjazdowe dopieszczając kulinarnie ich uczestników.

Mustapha El Boudani urodził się w tradycyjnej rodzinie Nomadów. Pochodzi z południowego Maroka, wioski M'Hamid El Ghizalne leżącej u wrót piasków Sahary. Jest muzykiem śpiewającym w języku hassani, kompozytorem, gitarzystą i bębniarzem. U nas zagra na charakterystycznych dla Gnawa instrumentach - gumbri i karkabat oraz zaprezentuje tradycyjny taniec regionu. Grał na terenach łuku polskich Karpat, czego owocem jest płyta „Nomad”, na której zagrali również górale żywieccy. Występował z nimi w rodzinnej miejscowości w Maroku.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szamotuly.naszemiasto.pl Nasze Miasto